Play-off o krok bliżej. Start spełnił nadzieje

Tomasz Biaduń
Trener Derwisz nie miał wielu powodów do nerwów
Trener Derwisz nie miał wielu powodów do nerwów Karol Wiśniewski
Olimp-Start Lublin odniósł najważniejsze do tej pory zwycięstwo w sezonie. Lublinianie pokonali w Krośnie MOSiR, jednego z rywali do play-off, 78:72.

Mecz zaczął się po myśli lublinian, którzy prowadzili od pierwszej minuty, głównie za sprawą dwójki Paweł Kowalski - Tomasz Celej. To ci gracze zdobyli dla naszej drużyny pierwszych jedenaście oczek. Niestety, w połowie pierwszej odsłony Celej musiał opuścić boisko ze względu na problemy z faulami (już po czterech minutach miał na koncie dwa przewinienia). Zanim wrócił, MOSiR zdążył już wyjść na prowadzenie (12:11). Było to jednak tylko chwilowe przebudzenie miejscowych, bowiem pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 17:14 dla przyjezdnych.

Druga odsłona była tylko przez chwilę wyrównana. W ofensywie bowiem dali o sobie znać Łukasz Kwiatkowski i Łukasz Jagoda, którzy na przerwę schodzili z dorobkiem odpowiednio 12 i 7 pkt. Start imponował bardzo dobrą skutecznością (w okolicach 50 procent) oraz jeszcze lepszą defensywą. W pewnym momencie było już nawet 40:26 dla pod-opiecznych trenera Dominika Derwisza, ostatecznie jednak lublinianie schodzili do szatni z jedenastopunktową przewagą (31:42).

Po zmianie stron MOSiR ambitnie odrabiał straty. Start grał jednak mądrze i rozważnie, dzięki czemu cały czas utrzymywał w miarę bezpieczny dystans. Ze swoich podopiecznych mógł być zadowolony Derwisz. Prowadzenie udało się dowieźć do końca i wywieźć z bardzo trudnego terenu dwa oczka.

Teraz Olimp-Start czeka łatwiejsza przeprawa. W najbliższą sobotę, 23 stycznia (godz. 18.30, hala MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4), jego rywalem będą Sudety Jelenia Góra, drużyna zmagająca się z olbrzymimi problemami organizacyjnymi. Ekipę w trakcie sezonu opuściło już wielu graczy, w tym Tomasz Prostak, który będzie miał okazję po raz pierwszy zagrać przeciwko byłym kolegom.

MOSiR Krosno - Olimp-Start 72:78 (14:17, 17:25, 20:14, 21:22). Widzów: 500.

MOSiR: Oczkowicz 19, Mroczek-Truszkowski 7, Deja 7, Ożóg 2, Michalski - Hajnsz 10, Ecka 10, Bal 8, Sołtysiak 4, Puścizna 3, Piątek 2. Trener: Michał Baran.

Start: Kwiatkowski 19, Jagoda 16, Celej 15, Kowalski 10, Myśliwiec - Prostak 11, Bidyński 7. Trener: Dominik Derwisz.