MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt edukacyjny „Kuriera” rozstrzygnięty! Laury otrzymali najlepsi nauczyciele z Lubelskiego. Zobacz zdjęcia i wideo z uroczystości!

Michał Dybaczewski
Michał Dybaczewski
Adrian Tomczyk
Adrian Tomczyk
Wideo
od 16 lat
Już po raz kolejny na podstawie głosów Czytelników, „Kurier Lubelski” przyznał tytuły najlepszym nauczycielom i placówkom edukacyjnym. Najlepsi na poziomie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych wybrani zostali na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Nagrodziliśmy również najlepszych akademików i uczelnie.

Celem plebiscytu edukacyjnego „Kuriera: było nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także posiadają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów jak i ich rodziców. Szukaliśmy nauczycieli z pasją, wyróżniających się serdecznością i takich, którzy są dobrymi wychowawcami. Szukaliśmy i znaleźliśmy!

Poniedziałkową (6 lutego) galę rozpoczął występ iluzjonisty Michała Zaorskiego. Nawiązał do tego Wojciech Pokora, redaktor naczelny Kuriera Lubelskiego.

- Oczarowaliście państwo naszych Czytelników, więc my postanowiliśmy oczarować was – zwrócił się do nauczycieli. - Plebiscyty pozwalają docenić lokalnym społecznościom, tych, którzy w tych społecznościach coś znaczą – dodał.

W kategorii „Nauczyciel Przedszkola”, na szczeblu wojewódzkim pierwsze miejsce zgarnęła Dorota Skubij z gminnego przedszkola w Wierzbicy.

- Bardzo kocham swoją pracę, którą wykonuję już od 35 lat. To dla mnie wielki zaszczyt – mówiła.

W kategorii klas IV-VIII wygrała Monika Chmiel-Pacyńska z S. P. nr 5 w Białej Podlaskiej.

- Inicjatywa "Kuriera" polegająca na docenieniu naszej pracy i tego, co robimy na co dzień jest niezwykle istotna – stwierdziła Chmiel-Pacyńska.

- Poznanie innych i poznanie siebie to zwycięstwo bez ryzyka, natomiast poznanie otoczenia i sytuacji to pewne zwycięstwo – cytowała „Sztukę wojenną” Sun Tzu Barbara Pokrywka-Dewódzka z Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego z Tomaszowa Lubelskiego, która okazała się najlepszą nauczycielką w kategorii „Szkoła ponadpodstawowa”.

Najlepszym akademikiem, głosami Czytelników, wybrany został Mariusz Sutryk z Lubelskiej Akademii WSEI, a najlepszą uczelnią Collegium Humanum Filia w Lublinie. Jeśli chodzi o najniższy szczebel edukacji, to pierwsze miejsce w naszym plebiscycie zajęło Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej. Zaś najlepszą szkołą okazała się Niepubliczna Policealna Szkoła Medyczna WOW Edukacja w Lublinie.

Szkoła musi być dobrze zarządzana. W tym przypadku laur pierwszeństwa przypadł Dariuszowi Mielniczukowi, dyrektorowi S.P. im. Stanisława Konarskiego w Milejowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski