Pływanie: cztery medale Radlińskiej

Krzysztof Szputarski
Lefanowicz z Orlika Lublin zdobyła w Gorzowie dwa medale
Lefanowicz z Orlika Lublin zdobyła w Gorzowie dwa medale Karol Wiśniewski
Osiem medali to dorobek zawodników z Lubelszczyzny na zakończonych wczoraj na 25-metrowym basenie Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim, mistrzostwach Polski juniorów w pływaniu w kategorii 17-18 lat.

Najlepiej na gorzowskiej pływalni zaprezentowała się Marcelina Radlińska z Orki Zamość, która czterokrotnie stawała na podium. 17-letnia zamościanka zdobyła złote krążki na 100 m motylkiem oraz 100 m zmiennym, dorzucając jeszcze srebrne medale na 50 motylkiem i 200 m zmiennym.

Podopieczna Zbigniewa Lewickiego na pierwszym z dystansów popłynęła w czasie 1.00,68, pokonując Magdalenę Baranowską z Solexu Lębork oraz zawodniczkę gospodarzy Mirelę Olczak ze Słowianki Gorzów Wielkopolski. Na 100 zmiennym uzyskała czas 1.03,69, wygrywając również z Baranowską i Olczak.

Srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym zdobyła Iwona Lefanowicz z Orlika Lublin (2.11,60). Mistrzynią kraju została Klaudia Naziębło z Juvenii Wrocław, która uzyskała rezultat o ponad dwie sekundy lepszy od lublinianki. Lubelska grzbiecistka była ponadto trzecia na 100 m tym samym stylem (1.02,29).

Ze srebrnymi krążkami powrócili z Gorzowa Wielkopolskiego ponadto: Michał Bulak z Orki Zamość, drugi na 200 m stylem motylkowym (2.02,11) oraz Adam Dubiel z Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Lublinianka, który został wicemistrzem kraju na 200 m stylem grzbietowym (2.00,87).