Pływanie: Drugie srebro Jana Świtkowskiego ze Skarpy Lublin w MP seniorów

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) tym razem został wicemistrzem Polski seniorów na 400 m zmiennym Karol Wiśniewski
Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin wywalczył srebrny medal na dystansie 400 m stylem zmiennym podczas drugiego dnia zimowych MP seniorów w pływaniu, które w czwartek (15 grudnia) rozpoczęły się na krótkim basenie, w nowoczesnym kompleksie sportowo-rekreacyjnym “Termy Maltańskie" w Poznaniu.

Piątkowy finał 400 m stylem zmiennym mężczyzn zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem do decydującej walki o medale w tej konkurencji, przystąpiło aż trzech pływaków z klubów województwa lubelskiego.

17-letni Świtkowski po raz kolejny pokazał wielką klasę, zdobywając z czasem 4.15,76, swój drugi srebrny medal w poznańskim czempionacie. Pływak Skarpy uległ tylko o 12 lat starszemu - Łukaszowi Wójtowi, reprezentującemu PZP (4.10,34). Na piątej pozycji finiszował Adam Dubiel z MTP Lublinianka (4.18,79), natomiast tuż za nim dopłynął Mateusz Kliza z Avii Świdnik (4.21,19).

Jak na razie poniżej oczekiwań rywalizuje w mistrzostwach Marcelina Radlińska (Orka Zamość), która wczoraj wywalczyła dopiero piątą pozycję, w finale na 50 m motylkiem (28,02) i po dwóch dniach zmagań, 18-letnia zamościanka wciąż pozostaje bez medalu.

W piątek szósta lokata na 100 m grzbietem, przypadła 17-letniej Ludwice Szynal z lubelskiej Skarpy (1.01,87), natomiast 14-letnia Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, uplasowała się na siódmym miejscu, w finale na 200 m żabką (2.34,12).

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!