Pływanie: Jan Hołub (Avia Świdnik) wywalczył sześć złotych medali w słowackiej Żylinie!

16-letni Jan Hołub (Avia Świdnik) jest wielką nadzieją pływania na Lubelszczyźnie archiwum klubu
Jan Hołub z Avii Świdnik wywalczył sześć złotych medali podczas prestiżowych, międzynarodowych zawodów krajów Europy Środkowej w pływaniu. Impreza w dniach 23-25 listopada została rozegrana na 50-metrowym basenie w słowackiej Żylinie.

16-świdniczanin w wyścigach indywidualnych triumfował aż na trzech dystansach:50 m (24,11), 100 m (51,97) i 200 m stylem dowolnym (1.55,71).

Hołub razem z kolegami z reprezentacji Polski zajął ponadto pierwsze lokaty w sztafetach na 4x100 m zmiennym (3.50,24) oraz 4x100 m (3.29,48) i 4x200 m stylem dowolnym (7.42,42). Biało-czerwoni na wszystkich tych dystansach okazali się lepsi od Węgrów i Czechów.

W klasyfikacji drużynowej open (kobiety i mężczyźni) całych zawodów triumfowała ekipa Węgier (427 pkt.), wyprzedzając Polskę (274 pkt.) i Czechy (245 pkt.). Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały natomiast ekipy Słowacji (126 pkt.), Słowenii (112 pkt.) i Rumunii (109 pkt.).