Pływanie: Konrad Czerniak awansował do finału A

Konrad Czerniak znakomicie rozpoczął swoje występy w Rzymie
Konrad Czerniak znakomicie rozpoczął swoje występy w Rzymie Karol Wiśniewski
Konrad Czerniak z Wisły Puławy awansował z pierwszym czasem do finału A na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas bardzo silnie obsadzonych, międzynarodowych zawodów pływackich 48. Trofeo Sette Colli - Internazionali d'Italia. Impreza rozpoczęła się w piątek na długim basenie w stolicy Włoch Rzymie.

22-letni podopieczny Bartosza Kizierowskiego uzyskał rezultat 53,06. Drugi czas eliminacji osiągnął reprezentant Serbii Milorad Cavić (53,08), natomiast trzeci Kenijczyk Jason Dunford (53,11). Z piątego miejsca do wyścigu finałowego awansował też inny reprezentant Polski - Paweł Korzeniowski z AZS AWF Warszawa (53,56). W konkurencji tej wystartowało 65. zawodników.

Na rzymskiej pływalni startowali w piątek również inni Polacy. W finale B na 100 m stylem klasycznym popłynie Dawid Szulich z Delfina Legionowo, który zajął 13 miejsce z czasem 1.03,36. Ósmy był Mattia Pesce z Włoch (1.02,50). Najszybszy w porannych eliminacjach był Cameron Van Der Burgh z Republiki Południowej Afryki (1.01,19). Ponadto 31 miejsce zajął Sławomir Kuczko (AZS AWF Warszawa) - 1:04.86.

Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra zajął dopiero 29. miejsce na 50 m stylem grzbietowym, uzyskując wynik 27,05. Los Kawęckiego podzieliła ponadto Mirela Olczak ze Słowianki Gorzów Wielkopolski, która na 100 m motylkiem wywalczyła 26. miejsce z czasem 1.03,69.

Finał A na 100 m stylem motylkowym mężczyzn z udziałem Konrada Czerniaka, zaplanowano w piątek w sesji wieczornej.