Pływanie: Konrad Czerniak oraz Jan Świtkowski mistrzami Polski seniorów!

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) wywalczył swoje drugie złoto w olsztyńskich mistrzostwach Polski seniorów archiwum zawodnika
Reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli w sobotę, 15 czerwca trzy kolejne medale, w tym dwa złote podczas trzeciego dnia letnich mistrzostw kraju seniorów i młodzieżowców, które są rozgrywane na 50-metrowym basenie Aguasfera w Olsztynie. Zmagania zakończą się w niedzielę wieczorem.

24-letni Konrad Czerniak zdobył swoje drugie w mistrzostwach, tym razem na dystansie 100 m stylem motylkowym (51,79). Wynik ten jest również lepszy od minimum na mistrzostwa świata seniorów które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Barcelonie. 19-letni Świtkowski natomiast nie miał sobie równych na dystansie 200 m stylem zmiennym, wygrywając w czasie 2.02,09.

Na najniższym stopniu podium w wyścigu na 200 m zmiennym stanęła ponadto 16-letnia Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, wypełniając wynikiem 2.18,76 kolejne minimum na tegoroczne mistrzostwa Europy juniorów, które w dniach 10-14 lipca odbędą się w Poznaniu.