Pływanie: Konrad Czerniak (Wisła Puławy) stawał na podium w rosyjskim Sankt Petersburgu

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) z powodzeniem rywalizował w prestiżowych zawodach Salnikow Cup 2013 w rosyjskim Sankt Petersburgu archiwum zawodnika
Konrad Czerniak (Wisła Puławy) zajął trzecią lokatę na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas prestiżowych zawodów Władimir Salnikow Cup 2013, które w dniach 20-21 zostały rozegrane na 25-metrowym basenie w rosyjskim Sankt Petersburgu.

24-letni podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego osiągnął w finale rezultat 50,87, przegrywając tylko z Rosjaninem Jewgienijem Korotyszkinem (49,43) oraz Białorusinem Yauhenem Tsurkinem (50,79).

„Czerny” uplasował się ponadto tuż za podium w wyścigu na 50 m tym samym stylem, uzyskując czas 23,24. Wygrał Białorusin Tsurkin (22,64). Konrad pływał również w finale 50 m kraulem zajmując ex aequo czwartą lokatę z Rosjaninem Olegiem Tikhobajewem. Obaj uzyskali czas 22,00. Puławianin walczył także na dystansie 100 m dowolnym, osiągając 11. rezultat kwalifikacji (48,59).