Pływanie: Znakomity występ Jowity Sieńczyk i Michała Brzusia w Dębicy

Znakomity występ zaliczyli młodzi pływacy z klubów Lubelszczyzny podczas mistrzostw Polski juniorów w kategorii 14 lat. Impreza w dniach 1-3 lipca rozegrana została na 50-metrowym basenie w Dębicy.

Najlepszą zawodniczką juniorskiego czempionatu według tabeli wielobojowej FINA, za start na dystansie 200 m stylem klasycznym (2.37.48), została Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, otrzymując za ten rezultat 704 pkt. Bialczanka wywalczyła w dębickich mistrzostwach ogółem pięć medali - trzy złote (200 m klasycznym, 200 i 400 m zmiennym) oraz dwa srebrne (100 i 200 m grzbietowym).

Rewelacyjny występ w Dębicy zaliczył również Michał Brzuś z Orki Zamość, który uzyskał najbardziej wartościowy rezultat w rywalizacji chłopców, za występ na dystansie 50 m stylem motylkowym (25,88 - 651 pkt.). Wynik ten jest nowym rekordem Polski w tej kategorii wiekowej.

Zamościanin, aż pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zwyciężając na dystansach 50 m stylem dowolnym i grzbietowym, 50 i 100 m stylem motylkowym oraz dorzucając z kolegami z klubu, złoto w sztafecie 4x100 m zmiennym.

W zawodach wystartowało ponad 400 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 112 klubów z całego kraju.