sportowy24
  Podpatrują i naśladują swoich piłkarskich idoli -...

  Podpatrują i naśladują swoich piłkarskich idoli - Lewandowskiego, Milika i Piątka. Wojewódzki finał "Z Podwórka na Stadion" rozstrzygnięty

  know

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Podpatrują i naśladują swoich piłkarskich idoli - Lewandowskiego, Milika i Piątka. Wojewódzki finał "Z Podwórka na Stadion" rozstrzygnięty
  1/24
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Ponad sto drużyn uczestniczyło w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Lubelskim. Przez dwa dni drużyny w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12 grały na kilku boiskach w Międzyrzecu Podlaskim. Najlepsze zespoły dwóch najstarszych kategorii spotkają się w wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie.


  - To są mistrzowie swoich powiatów – mówi Krystian Jóźwiak z PZPN Grassrots. – Podczas tego turnieju szukamy nowych Lewandowskich, czy Milików i Zielińskich, którzy też na tym turnieju zaczynali.
  Dzieci tutaj mają też fajny lokalny przykład z Motoru Lublin. Gra tam Szymon Rak, który także u nas zaczynał i mamy nadzieję, że znajdziemy kolejnych chłopaków, którzy jak Szymon, który zagrał już w reprezentacji młodzieżowej, czy jak Milik i Zieliński, zadebiutują z orzełkiem na piersi – podkreśla.

  Podczas wojewódzkiego finału w Międzyrzecu Podlaskim mali piłkarze byli obserwowani, a nazwiska najlepszych trafiły do notesów trenerów. – Ale obserwujemy również dziewczynki.

  Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczynki z kategorii U12 oraz chłopcy i dziewczynki z najmłodszej kategorii U8. Chociaż na pierwszym planie była sportowa rywalizacja i chęć zwycięstwa, to nie brakowało również zabawy. Emocje towarzyszące małym sportowcom były ogromne. Po wygranych radość, okrzyki i taniec. Po porażkach smutek i łzy. Wtedy ważną rolę pełnili trenerzy oraz rodzice, których również wielu przyjechało do Międzyrzeca Podlaskiego.

  - Było dużo zabawy, a po porażce płacz – przyznaje Rafał Borysiuk, prowadzący drużynę chłopców do lat ośmiu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. – Ale turniej był bardzo fajny. Ja pierwszy raz w nim uczestniczyłem i widzę, że naprawdę jest to świetna sprawa. Boiska były super przygotowane i całość stanowiła wielkie wydarzenie – dodaje.

  - Jest bardzo fajnie, idzie nam dobrze! Najtrudniej grało nam się z szarymi (kolor koszulek – red.), bo atakowały grupami! – cieszyły się dziewczynki z zespołu Unii Lublin. – W piłkę nożną gramy wszędzie, w domu, w sali, na dworze – mówiły triumfatorki najmłodszej kategorii.

  Mali piłkarze i piłkarki mają swoich idoli, których grę podpatrują i którzy motywują ich do treningów. – Ja lubię Lewandowskiego, ja tez Lewandowskiego! Ja kocham Lewandowskiego! – przekrzykiwały się zawodniczki Unii. - A ja lubię panią – przyznała jedna z piłkarek wskazując swoją trenerkę.

  Sukcesy polskich sportowców mają duży wpływa na zainteresowanie młodych ludzi piłką nożną. – Po każdej bramce jest cieszynka Lewandowskiego albo Krzysztofa Piątka, który jest teraz w modzie. Widać, że chłopcy podpatrują tych najlepszych i należy się cieszyć, że mamy w Polsce takich piłkarzy, jak Lewandowski, Mili, czy Piątek, na których chłopcy mogą się wzorować i brać z nich przykład. Bo za chwilę będziemy potrzebować kolejnych Lewandowskich i mam nadzieję, że gdzieś tutaj jest taka perełka, jedna czy dwie. Mam nadzieję, że w przyszłości usłyszymy o kolejnych dobrych polskich zawodnikach – twierdzi Rafał Borysiuk, trener SP 2 z Radzynia Podlaskiego.

  - O Piątku, o którym ostatnio jest głośno, rozmawialiśmy na treningu. Chłopcy widzieli zdjęcie małego Piątka, który siedział z ręcznikiem Milanu. Jest to dla nich duża motywacja, że kiedyś to oni mogą być na jego miejscu. Jeszcze będzie o nich głośno, to na pewno – mówi Żaneta Jędrzejewska, trenerka Vrotcovii Lublin.

  Chłopcy Vrotcovii wygrali finał wojewódzki w kategorii U8. – Najtrudniejszy był przedostatni i ostatni mecz. Naprawdę był trudny. Drużyna przeciwna bardzo walczyła i cieszę się, że wygraliśmy. Graliśmy drużynowo i walczyliśmy o piłkę – mówi kapitan zespołu.

  Chłopcy z Lublina również mają swoich idoli. – Ja kibicuję Polsce, bo chciałbym, żeby chociaż raz byli mistrzami – mówi jeden. – Ja bardzo lubię Dybalę, bo ma bardzo dobrą lewą nogę. I Ronaldo – dodaje drugi. – A ja chciałbym być obrońcą albo grać w ataku. Raz grałem, ale pani ustawiła mnie na obronę i dałem sobie radę. Chyba zostanę na obronie – przyznaje kolejny. – Ja lubię grać w ataku – mówi jeden z chłopców, a po chwili kolega stojący obok dodaje: - Bo jesteś bardzo szybki.

  Dwa dni wojewódzkiego finału turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbraku” były pełne sportowej rywalizacji, ale i fantastycznej zabawy. Dzieciom towarzyszyły przeróżne emocje, ale bez wątpienia ten turniej na długo zagości w pamięci wszystkich jego uczestników.

  Dla zespołów z kategorii U8 (chłopcy i dziewczynki) rywalizacja w 19. edycji turnieju już się zakończyła. Zwycięzcy zostali mistrzami regionu. Dla najlepszych drużyn U 10 i U12 ta sportowa przygoda wciąż trwa. W dniach 29 kwietnia – 2 maja w Warszawie na PGE Narodowym odbędzie się Finał Ogólnopolski.

  NAJLEPSZE DRUŻYNY W FINALE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO:
  Kategoria U8
  Chłopcy:
  1. OSFW Vrotcovia Lublin, 2. AP TOP-54 Biała Podlaska, 3. Puławiak Puławy
  Dziewczynki: 1. KPP Unia Lublin, 2. Jedynka Biała Podlaska, 3. SP Mołodiatycze
  Najlepsi bramkarze: Antoni Banaszek (AP TOP-54 Biała Podlaska) i Kinga Gardias (SP Mołodiatycze)
  Najlepsi zawodnicy: Igor Celej (Puławiak Puławy) i Gabriela Reszka (KPP Unia Lublin)
  Najlepsi strzelcy: Borys Mierzejewski (OSKW Vrotcovia Lublin) – 19 bramek i Zofia Zejma (Jedynka Biała Podlaska) – 36 bramek

  Kategoria U10
  Chłopcy:
  1. UKS Widok Lublin, 2. UKS Niedźwiadek Chełm, 3. Football Academy Zamość
  Dziewczynki: 1. Czwórka Biała Podlaska, 2. UKS Legion Grabów Szlachecki, 3. SP Kąkolewnica
  Najlepsi bramkarze: Wiktor Żydek (UKS Widok Lublin) i Klaudia Jędrych (UKS Legion Grabów Szlachecki)
  Najlepsi zawodnicy: Wiktor Psuja (UKS Niedźwiadek Chełm) i Wiktoria Jagodzińska (Czwórka Biała Podlaska)
  Najlepsi strzelcy: Bartłomiej Ugarenko (SP Wierzbica) – 11 bramek i Wiktoria Rutkowska (GKS Górnik Łęczna) – 16 bramek

  Kategoria U12
  Chłopcy:
  1. Remis Świdnik, 2. Jedynka Łuków, 3. Piorun Łęczna
  Dziewczynki: 1. GKS Górnik Łęczna, 2. UKS Suchowicz Team, 3. PSP Modliborzyce
  Najlepsi bramkarze: Radosław Paweł Kostka (Frassati Fajsławice) i Roksana Kozłowska (UKS Suchowicz Team)
  Najlepsi zawodnicy: Maciej Niebrzegowski (Jedynka Łuków) i Oliwia Stachurska (GKS Górnik Łęczna)
  Najlepsi strzelcy: Piotr Mazur (Remis Świdnik) – 10 bramek i Gabriela Kawęcka (PSP Modliborzyce) – 15 bramek

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  Elektryczne hulajnogi na minuty już dostępne dla lublinian

  Elektryczne hulajnogi na minuty już dostępne dla lublinian

  Nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego koło Świdnika. Zobacz zdjęcia

  Nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego koło Świdnika. Zobacz zdjęcia

  Wybieraj świadomie! 30 minut darmowej ekojazdy z ING

  Wybieraj świadomie! 30 minut darmowej ekojazdy z ING