sportowy24
  Podpatrują i naśladują swoich piłkarskich idoli -...

  Podpatrują i naśladują swoich piłkarskich idoli - Lewandowskiego, Milika i Piątka. Wojewódzki finał "Z Podwórka na Stadion" rozstrzygnięty

  know

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Podpatrują i naśladują swoich piłkarskich idoli - Lewandowskiego, Milika i Piątka. Wojewódzki finał "Z Podwórka na Stadion" rozstrzygnięty
  1/24
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Ponad sto drużyn uczestniczyło w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Lubelskim. Przez dwa dni drużyny w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12 grały na kilku boiskach w Międzyrzecu Podlaskim. Najlepsze zespoły dwóch najstarszych kategorii spotkają się w wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie.


  - To są mistrzowie swoich powiatów – mówi Krystian Jóźwiak z PZPN Grassrots. – Podczas tego turnieju szukamy nowych Lewandowskich, czy Milików i Zielińskich, którzy też na tym turnieju zaczynali.
  Dzieci tutaj mają też fajny lokalny przykład z Motoru Lublin. Gra tam Szymon Rak, który także u nas zaczynał i mamy nadzieję, że znajdziemy kolejnych chłopaków, którzy jak Szymon, który zagrał już w reprezentacji młodzieżowej, czy jak Milik i Zieliński, zadebiutują z orzełkiem na piersi – podkreśla.

  Podczas wojewódzkiego finału w Międzyrzecu Podlaskim mali piłkarze byli obserwowani, a nazwiska najlepszych trafiły do notesów trenerów. – Ale obserwujemy również dziewczynki.

  Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczynki z kategorii U12 oraz chłopcy i dziewczynki z najmłodszej kategorii U8. Chociaż na pierwszym planie była sportowa rywalizacja i chęć zwycięstwa, to nie brakowało również zabawy. Emocje towarzyszące małym sportowcom były ogromne. Po wygranych radość, okrzyki i taniec. Po porażkach smutek i łzy. Wtedy ważną rolę pełnili trenerzy oraz rodzice, których również wielu przyjechało do Międzyrzeca Podlaskiego.

  - Było dużo zabawy, a po porażce płacz – przyznaje Rafał Borysiuk, prowadzący drużynę chłopców do lat ośmiu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. – Ale turniej był bardzo fajny. Ja pierwszy raz w nim uczestniczyłem i widzę, że naprawdę jest to świetna sprawa. Boiska były super przygotowane i całość stanowiła wielkie wydarzenie – dodaje.

  - Jest bardzo fajnie, idzie nam dobrze! Najtrudniej grało nam się z szarymi (kolor koszulek – red.), bo atakowały grupami! – cieszyły się dziewczynki z zespołu Unii Lublin. – W piłkę nożną gramy wszędzie, w domu, w sali, na dworze – mówiły triumfatorki najmłodszej kategorii.

  Mali piłkarze i piłkarki mają swoich idoli, których grę podpatrują i którzy motywują ich do treningów. – Ja lubię Lewandowskiego, ja tez Lewandowskiego! Ja kocham Lewandowskiego! – przekrzykiwały się zawodniczki Unii. - A ja lubię panią – przyznała jedna z piłkarek wskazując swoją trenerkę.

  Sukcesy polskich sportowców mają duży wpływa na zainteresowanie młodych ludzi piłką nożną. – Po każdej bramce jest cieszynka Lewandowskiego albo Krzysztofa Piątka, który jest teraz w modzie. Widać, że chłopcy podpatrują tych najlepszych i należy się cieszyć, że mamy w Polsce takich piłkarzy, jak Lewandowski, Mili, czy Piątek, na których chłopcy mogą się wzorować i brać z nich przykład. Bo za chwilę będziemy potrzebować kolejnych Lewandowskich i mam nadzieję, że gdzieś tutaj jest taka perełka, jedna czy dwie. Mam nadzieję, że w przyszłości usłyszymy o kolejnych dobrych polskich zawodnikach – twierdzi Rafał Borysiuk, trener SP 2 z Radzynia Podlaskiego.

  - O Piątku, o którym ostatnio jest głośno, rozmawialiśmy na treningu. Chłopcy widzieli zdjęcie małego Piątka, który siedział z ręcznikiem Milanu. Jest to dla nich duża motywacja, że kiedyś to oni mogą być na jego miejscu. Jeszcze będzie o nich głośno, to na pewno – mówi Żaneta Jędrzejewska, trenerka Vrotcovii Lublin.

  Chłopcy Vrotcovii wygrali finał wojewódzki w kategorii U8. – Najtrudniejszy był przedostatni i ostatni mecz. Naprawdę był trudny. Drużyna przeciwna bardzo walczyła i cieszę się, że wygraliśmy. Graliśmy drużynowo i walczyliśmy o piłkę – mówi kapitan zespołu.

  Chłopcy z Lublina również mają swoich idoli. – Ja kibicuję Polsce, bo chciałbym, żeby chociaż raz byli mistrzami – mówi jeden. – Ja bardzo lubię Dybalę, bo ma bardzo dobrą lewą nogę. I Ronaldo – dodaje drugi. – A ja chciałbym być obrońcą albo grać w ataku. Raz grałem, ale pani ustawiła mnie na obronę i dałem sobie radę. Chyba zostanę na obronie – przyznaje kolejny. – Ja lubię grać w ataku – mówi jeden z chłopców, a po chwili kolega stojący obok dodaje: - Bo jesteś bardzo szybki.

  Dwa dni wojewódzkiego finału turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbraku” były pełne sportowej rywalizacji, ale i fantastycznej zabawy. Dzieciom towarzyszyły przeróżne emocje, ale bez wątpienia ten turniej na długo zagości w pamięci wszystkich jego uczestników.

  Dla zespołów z kategorii U8 (chłopcy i dziewczynki) rywalizacja w 19. edycji turnieju już się zakończyła. Zwycięzcy zostali mistrzami regionu. Dla najlepszych drużyn U 10 i U12 ta sportowa przygoda wciąż trwa. W dniach 29 kwietnia – 2 maja w Warszawie na PGE Narodowym odbędzie się Finał Ogólnopolski.

  NAJLEPSZE DRUŻYNY W FINALE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO:
  Kategoria U8
  Chłopcy:
  1. OSFW Vrotcovia Lublin, 2. AP TOP-54 Biała Podlaska, 3. Puławiak Puławy
  Dziewczynki: 1. KPP Unia Lublin, 2. Jedynka Biała Podlaska, 3. SP Mołodiatycze
  Najlepsi bramkarze: Antoni Banaszek (AP TOP-54 Biała Podlaska) i Kinga Gardias (SP Mołodiatycze)
  Najlepsi zawodnicy: Igor Celej (Puławiak Puławy) i Gabriela Reszka (KPP Unia Lublin)
  Najlepsi strzelcy: Borys Mierzejewski (OSKW Vrotcovia Lublin) – 19 bramek i Zofia Zejma (Jedynka Biała Podlaska) – 36 bramek

  Kategoria U10
  Chłopcy:
  1. UKS Widok Lublin, 2. UKS Niedźwiadek Chełm, 3. Football Academy Zamość
  Dziewczynki: 1. Czwórka Biała Podlaska, 2. UKS Legion Grabów Szlachecki, 3. SP Kąkolewnica
  Najlepsi bramkarze: Wiktor Żydek (UKS Widok Lublin) i Klaudia Jędrych (UKS Legion Grabów Szlachecki)
  Najlepsi zawodnicy: Wiktor Psuja (UKS Niedźwiadek Chełm) i Wiktoria Jagodzińska (Czwórka Biała Podlaska)
  Najlepsi strzelcy: Bartłomiej Ugarenko (SP Wierzbica) – 11 bramek i Wiktoria Rutkowska (GKS Górnik Łęczna) – 16 bramek

  Kategoria U12
  Chłopcy:
  1. Remis Świdnik, 2. Jedynka Łuków, 3. Piorun Łęczna
  Dziewczynki: 1. GKS Górnik Łęczna, 2. UKS Suchowicz Team, 3. PSP Modliborzyce
  Najlepsi bramkarze: Radosław Paweł Kostka (Frassati Fajsławice) i Roksana Kozłowska (UKS Suchowicz Team)
  Najlepsi zawodnicy: Maciej Niebrzegowski (Jedynka Łuków) i Oliwia Stachurska (GKS Górnik Łęczna)
  Najlepsi strzelcy: Piotr Mazur (Remis Świdnik) – 10 bramek i Gabriela Kawęcka (PSP Modliborzyce) – 15 bramek

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Kuriera za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Kuriera za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.