Policjanci z Lublina zdobyli tytuł Patrol Roku 2012

LUB
Dwaj policjanci z Lublina zwyciężyli w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych Patrol Roku 2012.

Tytuł "Patrolu Roku 2012" zdobyli st. post. Bartosz Suchocki i st. post. Michał Kanclerz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mundurowi reprezentujący lubelski garnizon okazali się bezkonkurencyjni w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji i zasłużenie wywalczyli puchar. W klasyfikacji drużynowej policjanci z Lublina zajęli drugie miejsce.

Zawody pod patronatem Prezydenta RP rozgrywane były przez trzy dni w Szkole Policji w Słupsku. Turniejowe konkurencje to: strzelanie, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Konkurencja strzelecka ma charakter strzelania sytuacyjnego. Policjanci oddają strzały zza osłony do ukazujących się tarcz strzeleckich.