Politechnika Lubelska: Studenci posłuchali, jak robi się gry

  Politechnika Lubelska: Studenci posłuchali, jak robi się gry

  IL

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Politechnika Lubelska: Studenci posłuchali, jak robi się gry
  1/3
  przejdź do galerii

  Politechnika Lubelska: Studenci posłuchali, jak robi się gry ©IL

  W piątek żaków z Politechniki Lubelskiej odwiedził Mateusz Piaskiewicz z firmy Techland. Specjalista zademonstrował studentom nowoczesne technologie oraz narzędzia informatyczne, służące do budowy wirtualnego świata. Opowiedział również o podstawowych zasadach pisania gier oraz o tym, co zrobić, aby gra spodobała się odbiorcom. Sala była pełna słuchaczy.
  - Cieszę się, że studenci podejmują takie inicjatywy i zapraszają gości, którzy są w stanie nauczyć ich czegoś nowego. To dobrze, że zamykają się tylko na uczelnię, zajęcia i wykłady ale są również w stanie zrobić coś dla siebie, swoich kolegów i koleżanek - chwalił żaków prof. Klaudiusz Lenik, dziekan Wydziału Podstaw Techniki.

  Sala w której zasiedli studenci była pełna. Organizatorem spotkania było koło naukowe INFONABI we współpracy z firmą Techland, czołowym producentem gier, która zatrudnia w sumie około 200 osób. Po chwili przed żakami stanął Mateusz Piaskiewicz, który w ciągu ponad dwóch godzin opowiadał zgromadzonym o tworzeniu gier.
  - Wszystko zaczyna się od tego, że mamy pomysł na grę. Jednak żaden, nawet najlepszy pomysł nie ma szans na wcielenie w życie bez odpowiedniej technologii, zespołu, lokalu do pracy, finansowania, promocji i dystrybucji. To są te elementy, o których należy pomyśleć na samym początku - tłumaczył Mateusz Piaskiewicz. - Pamiętajcie, że pierwsze 30 minut gry jest krytyczne. W tym czasie użytkownicy oceniają fabułę, grywalność, garfikę i łatwość obsługi. Jeżeli gra im się nie spodoba, wyłączą ją - ostrzegał Piaskiewicz.

  Koło INFONABI powstało w 2011 r. Jego członkami są głównie studenci z kierunku edukacja techniczno-informatyczna Wydziału Podstaw Techniki PL. Tematyką zainteresowań naukowych koła jest m.in.: wykorzystanie nowoczesnych systemów informatycznych w biznesie, wpływ nowych technologii na efektywność kształcenia, trendy w kształceniu na odległość

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wspaniały artykuł

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 22

  Wyśmienity artykuł. Tylko czemu nie jest w piano? Osobiście gdybym wykupił piano i zobaczył, że taki artykuł dostępny jest dla całego motłochu za darmo, to czułbym się mocno oszukany.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie jest artykuł ?

  Mirek z Lublina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 36 / 33

  Dwa zdania to nie artykuł, czyżby znowu zatrudniano dzieci z przedszkola do pisania artykułów. Zapewne redaktorzy działają zgodnie z zasadą jaka płaca taka praca.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tytuł.

  deVon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 21

  2 zdania i 2 zdjęcia - nie jest tak źle! ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jou pe

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 35

  2 zdania, jesteście coraz lepsi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo