red
Mecz Polska - Meksyk na stadionie w Gdańsku Karolina Misztal
[Polska - Meksyk. Jaki wynik? Jaki skład? Gole? Najlepsze akcje Polaków? (RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO)] Dla wielu wielu zawodników to jedna z ostatnich szans, by wskoczyć do pociągu z napisem "Rosja" - tak zapowiadany był poniedziałkowy mecz towarzyski Polski z Meksykiem na stadionie w Gdańsku. Mecz zakończył się porażką biało-czerwonych.

SPRAWDŹ TEŻ: Wyniki Lotto (23.11). Czy ktoś trafił szóstkę w Lotto w czwartek (23 listopada)? (KUMULACJA LOTTO)

Mecz z Meksykiem biało-czerwoni zagrali w mocno eksperymentalnym składzie i ustawieniu. Trener Nawałka dał wolne m.in. Robertowi Lewandowskiemu (w poniedziałkowym meczu obowiązki kapitana drużyny pełnił Wojciech Szczęsny), Kamilowi Grosickiemu, Grzegorzowi Krychowiakowi i Michałowi Pazdanowi.

[Polska - Meksyk. Jaki wynik? Jaki skład? Gole? Najlepsze akcje Polaków? (RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO)]

POLSKA - MEKSYK (SKŁAD WYJŚCIOWY BIAŁO-CZERWONYCH):
Polska: Szczęsny - Jędrzejczyk, Cionek, Jach - Kędziora, Linetty, Mączyński, Rybus - Zieliński, Świerczok, Makuszewski

Polska - Meksyk. Pierwsza połowa bez polotu
Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy czekać do 13. minuty. Niestety, z jego strzelenia cieszyli się nasi rywale. Ewidentny błąd naszej obrony wykorzystał Raul Jimenez. Wojciech Szczęsny nie zdołał obronić tego strzału.

Chwilę później wydawało się, że Polacy doprowadzą do remisu. Pod bramką Corony mieliśmy spore zamieszanie. Niestety, żaden z biało-czerwonych nie był w stanie skierować piłki do siatki.

Polska! Polska! - skandowali kibicie zgromadzeni na stadionie w Gdańsku. Niestety, na niewiele się to zdało. Polacy w porównaniu z zawodnikami z Meksyku byli powolni i mało pomysłowi. Nasi rywale kontrolowali sytuację, a gdy nadarzała się okazja przyspieszali, co niemal zawsze kończyło się poważnymi problemami pod bramką biało-czerwonych.

W 33. minucie Polacy wypracowali świetną sytuację. Makuszewski podał do Rybusa, ten wycofał do Zielińskiego. Pomocnik Napoli uderzył jednak wysoko ponad bramkę.

Szczęścia próbował też Świerczok. Napastnik Zagłębia Lubin strzelał z dystansu. Niestety, zrobił to dość lekko i nie był w stanie zagrozić naszym rywalom. Do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1.

Polska - Meksyk. Z nadzieją od początku
Po pierwszej połowie boisko opuścił Artur Jędrzejczyk. Skład naszej drużyny uzupełnił Paweł Wszołek. Biało-czerwoni rozpoczęli drugą połowę spotkania od wypracowania kilku udanych sytuacji. Bardzo blisko strzelenia bramki był Karol Linetty, który uderzał z 25 metrów. Do eksplozji radości zabrakło nam zaledwie centymetrów.

Z minuty na minutę gra Polaków robiła się coraz bardziej nerwowa. Za tym szły kolejne błędy. W 69. minucie pomyłka przytrafiła się także sędziemu. Jakub Świerczok był ewidentnie faulowany przed polem karnym. Arbiter nakazał jednak by grać dalej.

W 71. minucie boisko opuścił Świerczok. Zastąpił go Stępiński.

My chcemy gola! My chcemy gola! - skandowali kibice. Kwadrans przed zakończeniem spotkania na boisko wszedł Kuba Błaszczykowski. To na niewiele się jednak zdało. Spotkanie zdominowali Meksykanie. Mecz w Gdańsku zakończył się porażką biało-czerwonych.