Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał wyjazdowe starcie z ekipą MKS Będzin. Zobacz zdjęcia

Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał na wyjeździe z ekipą MKS Będzin 1:3, w meczu 20. kolejki Tauron 1. Ligi. Gospodarze zrewanżowali się świdniczanom za porażkę z pierwszej rundy. MVP starcia został wybrany Brendon Kopper.

Początek premierowej odsłony należał do gospodarzy, którzy szybko odskoczyli na 5:2. Po udanych serwisach Mateusza Rećki goście zdołali doprowadzić do remisu, a następnie przejęli inicjatywę na boisku (13:10, 16:12, 20:15), wygrywając ostatecznie pierwszego seta 25:21.

Podopieczni trenera Wojciecha Serafina bardzo szybko wyciągnęli wnioski z przegranej w pierwszej partii. Będzinianie w kolejnych trzech setach dość szybko narzucili siatkarzom ze Świdnika swój rytm gry, wygrywając odpowiednio do 16, 19 i 20.

Świdniczanie po dwudziestu rozegranych meczach zajmują aktualnie piątą lokatę w tabeli Tauron 1. Ligi, mając na koncie 35 pkt. (12 zwycięstw i 8 porażek). Liderem jest ekipa BBTS Bielsko-Biała (47 pkt.), wyprzedzając MKS Będzin (41 pkt.) i BKS Visłę Proline Bydgoszcz (39 pkt.). Będzinianie mają jednak o dwie potyczki rozegrane mniej od tych zespołów.

MKS Będzin – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (21:25, 25:16, 25:19, 25:20)

MKS: Stankow 1, Kańczok 16, Rohnka 13, Koppers 22, Ratajczak 9, Swodczyk 6, Marek (libero) oraz Ptaszyński, Gonciarz. Trener: Wojciech Serafin

Avia: Durski 1, Rećko 12, Toma 2, Obermeler 7, Kosiba 16, Urbanowicz 13, Guz (libero) oraz Kuś (libero), Machowicz 1, Kalinowski, Seliga 1. Trener: Witold Chwastyniak