Polski Cukier MKS Avia Świdnik z dziewiątym zwycięstwem w sezonie w Tauron. 1. Lidze. Zobacz zdjęcia

Polski Cukier MKS Avia Świdnik
Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik odnieśli swoje dziewiąte zwycięstwo w sezonie w Tauron 1. Lidze. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka pokonali w czwartkowy wieczór Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0. MVP meczu został wybrany zawodnik gospodarzy Mateusz Rećko, zdobywca 18 punktów dla świdniczan.

Początek premierowej odsłony należał do świdniczan, którzy dzięki dobrym zagrywkom Kamila Kosiby objęli prowadzenie 6:4. Tomaszowianie odrobili jednak straty, a następnie wypracowali sobie nawet dwa oczka zaliczki (10:8). Team trenera Witolda Chwastniaka szybko doszedł rywali (11:11) i od tej pory zaczął dominować na boisku, wypracowując sobie 5-punktową przewagę (17:12). Siatkarze Lechii mieli bardzo duże problemy z serwisami Kosiby. Goście odrobili co prawda w końcówce kilka oczek, ale ostatecznie pierwszą partię wygrali gospodarze 25:21, a ostatni punkt w tej części gry zdobył ze środka Mateusz Siwicki.

Otwarcie drugiego seta toczyło się punkt za punkt, a zespoły wymieniały się skutecznymi atakami (6:6). Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki i podobnie jak w pierwszym secie na prowadzenie 10:8 wyszli goście. W połowie tej partii świdniczanom udało się doprowadzić do remisu (16:16), a chwilę potem po skutecznych zagrywkach Rećko wygrywać już 19:17. Tomaszowianie co prawda zdołali jeszcze wyrównać (19:19), jednak końcowa faza drugiego seta zdecydowanie należała do Avii, która wygrała go 25:22, obejmując prowadzenie w całym meczu 2:0. Partię tę zakończył udany atak Rafała Obermelera.

Set numer trzy okazał się zarazem ostatnim. Na początku trzeciej odsłony gospodarze zaliczyli serię udanych zagrań, przy zagrywkach Siwickiego, odskakując szybko na 8:4. Miejscowi w pewnym momencie powiększyli prowadzenie do pięciu oczek (13:8), ale tomaszowianie nie poddawali się i zdołali doprowadzić do remisu (16:16). Następnie Lechia odskoczyła na 20:17, ale świdniczanie walczyli do końca (21:21).

Kolejny udany atak Rećko dał Avii chwilę potem piłki meczowe (24:22), ale po bloku na tym zawodniku na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (24:24). Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gospodarzy, którzy wygrali trzecią partię na przewagi 27:25, zdobywając dzięki temu trzy cenne punkty.

We wtorek, 21 grudnia kibiców w Świdniku czeka nie lada gratka, bowiem do lotniczego miasta zawita drużyna z PlusLigi - Ślepsk Malow Suwałki. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w meczu Pucharu Polski (godz. 18). Na mecze pucharowe nie obowiązują karnety, które są tylko na rundę zasadniczą Tauron 1. Ligi. Z racji nowych obostrzeń zmieniły się też nieco proporcje biletów z certyfikatem i bez, a bilety można zakupić tylko online na stronie: avia-swidnik.pl/sklep.

Polski Cukier MKS Avia Świdnik – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:22, 27:25)

Avia: Durski 5, Kosiba 13, Siwicki 6, Obermeler 9, Rećko 18, Kalinowski 4, Guz (libero) oraz Kuś (libero), Machowicz, Toma, Seliga. Trener: Witold Chwastyniak

Lechia: Szaniawski 5, Neroj 2, Stolc 13, Hendzelewski 6, Janus 4, Piotrowski 10, Dzierżyński (libero) oraz Tomczak 2, Baran 2, Sokołowski, Kulik 6. Trener: Bartłomiej Rebzda