Porażka Górnika Łęczna w sparingu z Haopelem. Znowu bez strzelonej bramki

Górnik Łęczna
W ostatnim sparingu w trakcie zgrupowania w Kielcach piłkarze Górnika Łęczna przegrali z Haopelem Beer Sheva 0:1. To trzeci sparing zielono-czarnych bez strzelonego gola.

Z zespołem z Izraela piłkarze Górnika zagrali na boisku w Rącznej, gdzie znajdują się obiekty treningowe Cracovii. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, trener Ireneusz Mamrot dokonał sześciu zmian. W drugiej części była także zmiana powrotna i Damian Gąska, który w przerwie opuścił plac gry, wrócił na boisko w 76. minucie.

Natomiast w 65. minucie w miejsce Miłosza Kozaka wszedł Fryderyk Janaszek. Kontrakt z 19-letnim pomocnikiem, sprawdzanym od pewnego czasu przez szkoleniowca, został sfinalizowany kilka godzin przed sparingiem. Zawodnik podpisał dwuletnią umowę.

Janaszek piłkarską przygodę rozpoczynał w Motorze Lublin. Następnie grał w drużynach młodzieżowych Legii Warszawa. Z seniorską piłką miał kontakt w trzecioligowych drużynach Lublinianki (do której przeszedł w sierpniu 2022 roku) oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (od lutego 2023 roku). W trzeciej lidze zagrał 30 razy i strzelił 12 bramek.

Najlepszą okazję do zdobycia bramki w meczu z Haopelem miał natomiast Karol Turek, który w 70. minucie strzałem głową trafił w słupek. Niespełna kwadrans później rywale odpowiedzieli udaną akcją i trafienie Adriana Fawna przesądziło o zwycięstwie zespołu z Izraela.

Był to trzeci mecz kontrolny łęcznian w okres przygotowawczym. Wcześniej Górnik przegrał z Widzewem Łódź 0:1 i zremisował bezbramkowo z Omonią Nikozja.

We wtorek zielono-czarni zakończą zgrupowanie w Kielcach. Przed rozpoczęciem rozgrywek Fortuna 1. ligi trener Mamrot zaplanował jeszcze jeden mecz sparingowy. W poniedziałek, 17 lipca, Górnik zagra na własnym stadionie z Zorią Ługańsk z Ukrainy.

Górnik Łęczna – Hapoel Beer Sheva 0:1 (0:0)

Bramka: Fawn 83

Górnik: Gostomski (46 Woźniak) – Grabowski (46 Dziwniel), Jonathan de Amo (65 Sienicki), Klemenz, Zbozień (46 Bednarczyk), Deja (76 Gąska), Kryeziu, Łukasiak (46 Żyra), Gąska (46 Turek, 77 Grabowski), Kozak (65 Janaszek), Roginić (46 Podliński). Trener: Ireneusz Mamrot

Hapoel: (skład wyjściowy) Marciano - Stoyanov, Abu Abid, Vitor, Lopes, Gordana, Briiro, Spur, Spoori, Patterson, Kalimla. Trener: Elyaniv Barda