Porażki piłkarek nożnych z regionu w Pucharze Polski

Marcin Puka
GKS Górnik Łęczna
Dwie drużyny z naszego regionu pożegnały się z rozgrywkami Pucharu Polski. W 1/16 Pucharu "Tysiąca Drużyn", Górnik II Łęczna przegrał u siebie z Medykiem Konin 0:3, a Unia Lublin uległa przed własną publicznością 0:1 Polonii Środa Wielkopolska. Domowy mecz Górnika Łęczna z Czarnymi Sosnowiec został przełożony.

Czwartoligowa drużyna Górnika w poprzedniej rundzie sprawiła niespodziankę, eliminując ekstraligową Tarnovię Tarnów. Tym razem podopieczne Patryka Błaziaka uległy innemu zespołowi z krajowej elity, czyli Medykowi. – Zespół dobrze się trzymał do momentu wątpliwego rzutu karnego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy – mówi Robert Makarewicz, trener pierwszej drużyny z Łęcznej.

Wtedy jedenastkę wykorzystała Anna Gawrońska. Zaraz po zmianie stron, drugą bramkę dla Medyka w 48. minucie zdobyła Natalia Chudzik. Chwilę później powinno być 0:3, ale Klaudia Zielińska obroniła rzut karny. Łęcznianki przeważały, jednak były nieskuteczne, a końcowy wynik spotkania ustaliła w 70. min. Anastasija Rocane.

Nie było niespodzianki w Lublinie, gdzie drugoligowa Unia przegrała z pierwszoligową Polonią. Jedynego gola strzeliła w 11. min. Klaudia Nogalska.

Mecz pierwszej drużyny Górnika został przełożony na prośbę Czarnych. Rywalki zielono-czarnych o zmianę terminu poprosiły z powodu „bardzo trudnej sytuacji kadrowej, spowodowanej licznymi przypadkami złego stanu zdrowia oraz kontuzjami”. – Prawdopodobnie zagramy jeszcze w tym roku, 4 lub 5 grudnia – zdradza Makarewicz. – Warto dodać, że nasza piłkarka Macleans Chinonyerem dostała powołanie do kadry Nigerii.