Powiślak Końskowola - Motor Lublin 0:5. Zobacz zdjęcia z meczu

KK
Motor Lublin pokonał 5:0 Powiślaka Końskowola w wyjazdowym meczu 1/4 finału Totolotek Regionalnego Pucharu Polski. Trzecioligowcy nie mieli najmniejszych problemów z triumfem nad rywalem grającym o jeden szczebel rozgrywkowy niżej.

W trakcie pierwszej połowy przewaga żółto-biało-niebieskich była bezdyskusyjna. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy stworzyli mnóstwo sytuacji bramkowych, a trzy z nich wykorzystał Grzegorz Bonin. Doświadczony skrzydłowy skompletował klasycznego hat-tricka pomiędzy 14. a 39. minutą spotkania, obnażając przy tym błędy obrony gospodarzy.

Po zmianie stron, pomimo kilku zmian w składzie Motoru, obraz gry nie uległ zmianie. Lublinianie nadal znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce i większość czasu spędzali na połowie przeciwnika. Czwartą bramkę dla gości zdobył uderzeniem z dystansu Tomasz Brzyski. Piąte trafienie, po strzale z jeszcze dalszej odległości zanotował natomiast debiutujący w seniorskiej drużynie, 16-letni Arkadiusz Bednarczyk. Jak się okazało, to był ostatni gol wtorkowej rywalizacji.

W pucharowym półfinale “Motorowcy” zmierzą się z innym trzecioligowcem, Wisłą Puławy. Do tej potyczki dojdzie w następną środę, 16 października. Cztery dni wcześniej żółto-biało-niebiescy zagrają ligowe spotkanie na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

Powiślak Końskowola - Motor Lublin 0:5 (0:3)
Bramki: Bonin 14, 23, 39, Brzyski 57, Bednarczyk 70

Powiślak: Bicki – Pyda (46 Antoniak), Łakomy, Piotrowski, Pięta, Dudkowski, Wankiewicz (54 Murat), Litwiniuk (39 Łazeba), Koprucha (37 Pryliński), Kamola (70 Radzikowski), Gil (70 Sobolewski). Trener: Łukasz Giza

Motor: Strączek – Gruszkowski (61 Nowak), Grodzicki (46 Zbiciak), Łukasik, Brzyski, Bonin, Kumoch (66 Bednarczyk), Swędrowski (46 Kamiński), Kruczkowski (66 Brzozowski), Darmochwał, Grunt (54 Rymek). Trener: Mirosław Hajdo

Żółta kartka: Piotrowski (Powiślak)

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)