MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznaliśmy i nagrodziliśmy Mistrzów Agro województwa lubelskiego. Zobacz galerię

Patrycja Pakuła
Patrycja Pakuła
Wideo
od 16 lat
Tegoroczne Dzień Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego były inne niż wszystkie. To za sprawą rozstrzygnięcia plebiscytu Kuriera Lubelskiego Mistrzowie Agro 2022. W czasie wydarzenia wręczyliśmy na scenie nagrody dla najlepszych sołtysów, rolników, liderów społeczności, kół gospodyń wiejskich, agroturystyki i sołectw.

Piękna pogoda towarzyszyła nam w niedzielę, 25 czerwca podczas Dnia Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Nie zabrakło również laureatów naszego plebiscytu, którzy oprócz uroczystego odebrania dyplomów i statuetek mogli skorzystać z szeregu atrakcji oferowanych przez organizatora dni otwartych. Na chętnych czekały m.in. wystawa kóz sandomierkich, sprzętów rolniczych, stoiska na których koła gospodyń wiejskich częstowały pysznymi specjałami ze swoich okolic czy Wyspa Innowacji.

- To miejsce, gdzie przedstawiamy najnowsze rozwiązania w rolnictwie. Na Wyspie Innowacji pojawili się też m.in. reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - mówi Waldemar Banach, z-ca dyrektora ds. Rozwoju Doradztwa w LODR w Końskowoli.

Nasi Laureaci

Najważniejsi w tym dniu byli nasi Laureaci, zarówno Ci ze szczebla powiatowego jak i wojewódzkiego. Wśród najlepszych znaleźli się:

W kategorii Sołtys pierwsze miejsce zajął Władysław Bartyś, na drugim znalazł się Krzysztof Pop, zaś trzecia w województwie była Iwona Cwajda.

Kategorię Rolnik Roku wygrał Paweł Bis, tuż za nim znalazł się Wojciech Biszczak, a na trzecim miejscu uplasowała się Sylwia Babulska.

Liderem/Liderką społeczności w województwie lubelskim został Wiesław Franciszek Ślepko, drugie miejsce zajął Michał Woźniak, zaś trzecią Michał Suchodolski.

Wśród Kół Gospodyń Wiejskich wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Koszołach. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Sami Swoi w Zastawie Kolonia i Łany i trzecie - Koło Gospodyń Wiejskich Chomęciska Duże.

Kategorię Agroturystyka wygrała Agroturystyka Rajskie Globy, tuż za nimi znalazło się Gospodarstwo Agroturystyczne „Dom pod Lipami”, zaś trzecie miejsce należy do dwóch laureatów, którzy zdobyli taką samą liczbę głosów- Agroturystyki Dworek pod Dębami oraz Agroturystyka Pod Lipkami.

Sołectwem Roku zostało Sołectwo Ługów. Drugie miejsce zajęło Sołectwo Polskowola, zaś trzecie Sołectwo Rachanie.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Dni otwartych drzwi Lubelskiego Ośrodka doradztwa rolniczego w Końskowoli

- Ponad 150 wystawców, dzięki pięknej słonecznej pogodzie i mam nadzieję ciekawemu programowi wydarzenia bardzo dużo zwiedzających, wspaniały występ Zespołu Pieśni i Tańca Jawor, Orkiestry Dętej Gminy Końskowola, wspomnienia i powrót do starych światowych hitów muzycznych dzięki zespołowi coverowemu ABBA FAMILY to w telegraficznym skrócie opis ostatniej niedzieli w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – podsumowuje Waldemar BanachZastępca Dyrektora. I dodaje:

W tym roku podobnie jak wszystkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego w kraju organizując Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli nawiązaliśmy do przypadającej 100 rocznicy powstania doradztwa rolniczego w Polsce.Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę planszową opisując historię naszego Ośrodka wykorzystując szereg archiwalnych zdjęć z różnych okresów naszej działalności. Mottem przewodnim wystawy jest cytat C. K. Norwida:„Żeby widzieć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się przyszło” uświadamiający nam, jak dużą rolę w realizacji nowych wyzwań odgrywa szacunek dla tradycji. Mamy nadzieję, że szeroki program naszej imprezy spełnił oczekiwania uczestników i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić na organizowaną w przyszłym tygodniu w dniach od 30 czerwca do 2 lipca Wystawę Zwierząt, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie koło Zamościa.

Partner Główny Plebiscytu

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Jej partnerem został PKO Bank Polski, czyli największy bank nie tylko w Polsce, lecz także w Europie Środkowej.

Partner Kategorii Rolnik Roku


Patron plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski