PP: Janowianka zagra z Avią Świdnik w finale LZPN

KAMB
Janowianka z Avią Świdnik zagrają w tegorocznym finale Pucharu Polski okręgu lubelskiego. Pierwsza ekipa sprawiła wczoraj wielką niespodziankę eliminując z rozgrywek lidera trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej Wisłę Puławy po wygranej 2:1. Drugiego finalistę wyłoniły natomiast dopiero rzuty karne, w których GKS II Bogdanka przegrała 8:9 ze świdniczanami.

W Janowie Lubelskim sensacja dokonała się w drugiej części meczu. Po pierwszej połówce puławianie prowadzili 1:0, po tym jak w 19. min do siatki z najbliższej odległości trafił Mateusza Kamola.

Po zmianie stron górą byli miejscowi. Już pięć minut po przerwie golkiper Wisły zmuszony był wyciągnąć piłkę z siatki po tym, jak uderzył ją Michał Szczecki. W 68. min ponownie zrobiło się groźnie w polu karnym trzecioligowców. Rzut rożny wywalczył Łukasz Piecyk, a po stałym fragmencie gry do bramki Wisły trafił Bartosz Wojtan. Gdy widmo odpadnięcia zajrzało w oczy gościom, ci zaatakowali. Bramkę miejscowych bombardowali do końcowego gwizdka, ale rezultatu nie udało im się zmienić.

Emocji nie brakowało także w Świdniku, gdzie Avia zmierzyła się z rezerwami Bogdanki. W regulaminowym czasie gry gole padły w drugiej połowie spotkania. Dla GKS II trafił w 51. min Mateusz Żukowski, dla Avii w 80. min wyrównał Andrzej Danielak.

O rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne, w których 9:8 wygrała Avia. Antybohaterem łęcznian został Daniel Krakiewicz, który nie strzelił dwa razy w serii rzutów karnych (w pierwszej serii trafił w poprzeczkę, drugie uderzenie obronił Jakub Zolech).

W finałowym meczu okręgu chełmskiego pierwszy zespół Chełmianki pokonał klubowe rezerwy 2:1 i awansował do półfinału PP na Lubelszczyźnie.

Avia Świdnik - GKS II Bogdanka 9:8 w karnych, 1:1 (0:0)