Pszczółka AZS UMCS Lublin przegrała z Basketem Chemat Konin

Koszykarki beniaminka Tauron Basket Ligi Kobiet, czyli Pszczółki AZS UMCS Lublin w poprzedniej kolejce zapewniły sobie utrzymanie w krajowej elicie. W środę, podopieczne Krzysztofa Szewczyka w meczu o "pietruszkę" przegrały przed własną publicznością z Basketem Chemat Konin 46:76. Lubelskie akademiczki w tym sezonie już trzeci raz musiały uznać wyższość przeciwnika z Konina.

Dla przyjezdnych był to bardzo ważny mecz, ponieważ wygrywając w Lublinie, Basket praktycznie zapewniłby sobie występy w TBLK w następnym sezonie. Jednak lublinianki grające bez presji, zapowiadały walkę o zwycięstwo.

Niestety, od samego początku spotkania przewagę osiągnęły przyjezdne. Pierwszą kwartę wygrały koninianki 22:8. W drugich 10 minutach, koninianki wciąż dominowały na parkiecie, i do przerwy prowadziły 40:27. Po zmianie stron wciąż Basket jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie rozgromił lublinianki aż 30 punktami.

Co ciekawe, w kolejnym spotkaniu TBLK, rywalkami Pszczółki będzie Basket, a mecz odbędzie się w Koninie.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Basket Chemat Konin 46:76 (8:22, 19:18, 8:25, 11:11)
Pszczółka AZS: Żandarska 15, Robinson 7, Kotnis 6. Witkoś 6, Trzeciak 6, Morawiec 3, Tomiałowicz 2, Kasperska 1 oraz Bejtić, Bussie, Taylor, Dulęba
Basket Chemat: Brown 17, Ellenberg 15, Dąbek 12, Taylor 9, Kaja 7, Visgaudaite 5, Płóciennik 4, Durak 3, Urbaniak 3, Baletić 1

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.