Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała w Bydgoszczy. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Lubelskim akademiczkom nie udało się przerwać złej passy na obcych parkietach na początku sezonu 2020/21. W swoim trzecim meczu rozgrywek w delegacji biało-zielone uległy w Bydgoszczy tamtejszej drużynie KS Basket 25.

Otwierająca mecz partia była początkowo wyrównana, ale w jej końcówce miejscowy zespół odskoczył punktowo i zbudował zaliczkę w postaci 15 punktów. W trakcie kolejnych 10 minut podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka odrobiły większość strat i na dużą przerwę schodziły, przegrywając zaledwie 43:45.

Po zmianie stron rywalizacja na parkiecie była bardzo wyrównana i zespoły długo walczyły niemal cios za cios. Bydgoszczanki miały jednak przewagę w walce na tablicach oraz dużo lepiej wykonywały rzuty wolne. Ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego była skuteczniejsza ponadto w próbach z dystansu.

Czwarta kwarta rozpoczynała się przy prowadzeniu gospodyń 65:61 i wydawało się, że losy spotkania mogą się ważyć do samego końca. KS Basket 25 pokazał jednak w trakcie ostatniej z ćwiartek większą jakość, dzięki czemu sięgnął po zwycięstwo.

Po stronie Pszczółki znów warto wyróżnić skrzydłową Morgan Bertsch, która zanotowała 23 punkty, pokazując przy tym rozbudowany wachlarz umiejętności ofensywnych. To już trzeci z rzędu mecz Amerykanki, w którym była najskuteczniejszą koszykarką drużyny z Lublina.

Akademiczki wracają z Bydgoszczy na tarczy, jednak muszą już skupiać się na kolejnej konfrontacji, do której dojdzie w sobotni wieczór. Tego dnia lublinianki zmierzą się na własnym parkiecie z Zagłębiem Sosnowiec.

KS Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 87:77 (34:19, 11:24, 20:18, 22:16)

KS: Jeffrey 22, Evans 20, Stankiewicz 16, Międzik 8, Ervin 8, Michałek 7, Szajtauer 3, Mcbride 3. Trener: Piotr Kulpeksza

Pszczółka: Bertsch 23, O'neill 18, Fassina 11, Kośla 7, Milazzo 5, Poboży 4, Pavel 4, Niedźwiedzka 3, Sklepowicz 2. Trener: Krzysztof Szewczyk

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała z DGT AZS Po...

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Włoska przyjaźń w d...