Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała po thrillerze ze Spartakiem Moskwa. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
W pierwszym meczu eliminacji do prestiżowych rozgrywek EuroCup koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały przed własną publicznością drużynę rosyjskiego Spartaka Moskwa. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich sekund.

Od początku spotkania akademiczki prezentowały się bardzo dobrze na tle rywalek, które uchodziły za faworytki. Odmieniony kadrowo zespół trenera Krzysztofa Szewczyka umiejętnie dzielił się piłką, był skuteczny pod koszem i dobrze radził sobie w szybkich atakach. To dało pożądane efekty. O ile po otwierającej kwarcie lublinianki miały tylko dwa punkty zaliczki, to na przerwę schodziły z przewagą jedenastu oczek.

Po zmianie stron zielono-białe długo utrzymywały bezpieczny dystans i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Coraz częściej jednak zaczynała zawodzić je skuteczność. Natomiast ekipa z Moskwy z każdą kolejną minutą radziła sobie coraz pewniej i skrupulatnie odrabiała straty.

Na cztery minuty do końca czwartej kwarty Spartak zdołał objąć prowadzenie. Ambitnie grające gospodynie nie pozwoliły przeciwniczkom wywalczyć w hali MOSiR zwycięstwa. W ostatnich sekundach rywalizacji to podopieczne trenera Szewczyka zachowały więcej zimnej krwi i sięgnęły po wygraną. A bohaterką miejscowych została Kamiah Smalls, która trafiła rzut decydujący o zwycięstwie. W następny czwartek lublinianki czeka rewanż w stolicy Rosji.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Spartak Moskwa 62:61 (14:12, 22:13, 11:15, 9:14

Pszczółka: Smalls 21, Mack 17, Kośla 10, Fassina 5, Niedźwiedzka 5, Stanacev 4, Sklepowicz. Trener: Krzysztof Szewczyk

Spartak: Jones 17, Fedorova 14, Repkinova 13, Thompson 12, Zotkina 4, Nuritdinova 1, Ignatova, Kord, Balykova. Trener: Sergei Danilin