Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Urzędów Skarbowych: US w Krasnymstawie najlepszy w Polsce

Katarzyna Sobczuk, naszemiasto.pl
Ranking Urzędów Skarbowych: US w Krasnymstawie najlepszy w Polsce
Ranking Urzędów Skarbowych: US w Krasnymstawie najlepszy w Polsce Archiwum
US w Krasnymstawie jest najlepszym Urzędem Skarbowym w Polsce. Ranking opublikował Dziennik Gazeta Prawna.

– Receptą na sukces jest bardzo dobry zespół kompetentnych i uprzejmych dla interesantów urzędników – zdradza naczelnik Urzędu dr Artur Krukowski. – Naszą zaletą jest również to, że bardzo dobrze znamy swoich podatników. Wiemy czego możemy się po nich spodziewać, znamy jednocześnie ich problemy.

W X rankingu urzędy były oceniane w dwóch kategoriach: skuteczność (nieomylność) i efektywność (pracowitość). Urzędy podlegały ocenie również ze względu na ilość pracujących w nim urzędników. Urzędy duże, to te w których pracuje więcej niż 130 osób. Urzędy średnie to te z liczbą pracowników między 61 a 130. Małe US to takie w których liczba pracowników nie przekracza 60 osób.

Lubelskie - najlepsze Urzędy Skarbowe - ranking 10-lecia, najlepszy US w Krasnymstawie!

W rankingu dziesięciolecia najlepszym urzędem w Polsce okazała się placówka w Krasnymstawie. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje US we Włodawie. Miejsce ósme przypadło US w Parczewie, na 9 miejscu znajdują się urzędy w Janowie Lubelskim i Tomaszowie Lubelskim. 14. Miejsce w rankingu 10-lecia zajmuje US w Zamościu.

W klasyfikacji generalnej w tym roku, wśród urzędów małych US w Krasnymstawie znajduje się na drugim miejscu. W pierwszej dziesiątce znalazły się również inne urzędy z naszego województwa. 6. miejsce przypadło US w Opolu Lubelskim, 7. US w Janowie Lubelskim i 8. miejsce US we Włodawie.

Pod względem skuteczności małe Urzędy Skarbowe z naszego regionu wypadają nieco gorzej. Na dziesięć miejsc US w Krasnymstawie znajduje się w połowie rankingu i jest to jedyny urząd, który „załapał” się w pierwszej dziesiątce. Jeśli chodzi o efektywność w dziesiątce najlepszych w Polsce, aż trzy skarbówki znalazły się w gronie najlepszych. Na piątym miejscu uplasowała się placówka z Krasnegostawu, na szóstym z Włodawy, a na ósmym z Parczewa.

Na uwagę zasługuje również US w Lublinie. Ten (zaliczany do średnich urzędów przyp. red.), zajął siódme miejsce w rankingu średnich US pod względem skuteczności. Wśród urzędów wyspecjalizowanych Lubelski US w Lublinie uplasował się na ósmym miejscu.

W klasyfikacji generalnej Izb Skarbowych w Polsce za połową znalazła się lubelska placówka. Izba Skarbowa w Lublinie zajęła również ósme i piąte miejsce, kolejno pod względem skuteczności i efektywności.

– Powoli zmienia się obraz urzędów skarbowych w Polce. Kiedyś ludzie podchodzili do nich z dużą niechęcią, teraz zaczyna się to zmieniać – wyjaśnia dr Krukowski, naczelnik US z Krasnegostawu. – Często jesteśmy między przysłowiowym „młotem a kowadłem”. Z jednej strony jest fiskus, którego reprezentujemy, a z drugiej człowiek, któremu chcemy pomóc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski