Ręczny szczyt w Arabii Saudyjskiej. Rywalami kielczan ekipy z Bahrajnu i USA

Piotr Olkowicz
Arkadiusz Moryto szykujący się na wyprawę na Bliski Wschód
Arkadiusz Moryto szykujący się na wyprawę na Bliski Wschód PAP/Piotr Polak
Zespół z Bahrajnu Al-Najma i amerykański San Francisco CalHeat będą rywalami piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w fazie grupowej Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. Turniej odbędzie się w Dammam w Arabii Saudyjskiej w dniach 7-12 listopada.

Al Najma to triumfator azjatyckiej Ligi Mistrzów, a CalHeat to najlepszy zespół klubowy Ameryki Północnej i Karaibów. Industria weźmie udział jak finalista europejskiej LM.

W imprezie zagra 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. Zwycięzcy każdej z nich awansują do półfinałów. Zespoły z drugich miejsce będą rywalizowały o miejsca 5-9, a z trzecich - o 9-12. "Dzikie karty" przyznano Fuechse Berlin i Barcelonie.

W ubiegłym roku zespół z Kielc zajął trzecie miejsce (podobnie jak w 2016 r), a wygrał SC Magdeburg, który później pokonał kielczan w pamiętnym finale Ligi Mistrzów.

To będzie 17. edycja Super Globe, a czwarta odbywająca się w Arabii Saudyjskiej.