sportowy24
  Regionalny Puchar Polski. KS Znicz Siennica Różana, czyli...

  Regionalny Puchar Polski. KS Znicz Siennica Różana, czyli mały klub z dużymi aspiracjami

  Karol Kurzępa

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Regionalny Puchar Polski. KS Znicz Siennica Różana, czyli mały klub z dużymi aspiracjami
  1/199
  przejdź do galerii

  ©fot. Adrian Tomczyk

  KS Znicz Siennica Różana świętuje w tym roku 55-lecie swojego istnienia. Klubowi z powiatu krasnostawskiego nie brakuje grupy oddanych kibiców, dobrej infrastruktury, a także ambitnych planów.
  Dziewięć długich lat. Przez taki okres sympatycy Znicza nie widzieli swoich ulubieńców w meczach ligowych i pucharowych. W latach 2008-2017 w klubie nie istniała bowiem sekcja seniorska. Dwa lata temu doszło jednak do reaktywacji, która była początkiem trwającego do dziś klubowego rozwoju.

  Obecnie, drużyna z Siennicy Różanej występuje w chełmskiej A Klasie. W poprzednim sezonie podopieczni Jacka Redelczuka zaciekle walczyli o awans do “okręgówki”, ale ostatecznie zakończyli rozgrywki na drugim miejscu w tabeli.
  Aktualną kampanię rozpoczęli natomiast od pokonania 4:0 GKS Pławanice/Kamień przed własną publicznością w minioną niedzielę. Taki rezultat przyniósł wiele radości fanom pomarańczowo-czarnych. A jak się okazuje, grupa sympatyków Znicza jest dość liczna.

  - Klub jest bardzo popularny w gminie - mówi Damian Dobosz, wiceprezes KS Znicz, będący jednocześnie aktywnym zawodnikiem zespołu. - Nasi kibice są jednymi z najlepszych w regionie, o ile nie najlepszymi. Na nasze mecze często przychodzi około trzystu osób. Myślę, że w niejednym czwartoligowym klubie nie ma tylu widzów na meczach. Na wyjazdach też wspiera nas średnio 70 fanów, co jest bardzo dobrym wynikiem, nie tylko na tym poziomie. Często na obcych stadionach naszych sympatyków jest nawet więcej niż kibiców gospodarzy - dodaje z uśmiechem.

  Co ważne, fani Znicza mogą oglądać poczynania swojej drużyny w coraz lepszych warunkach. - Cały czas dbamy nie tylko o rozwój personalny zawodników zespołu seniorów oraz młodzieży, ale także o infrastrukturę. Dużo pomaga nam wójt gminy, który jest pozytywnie nastawiony wobec każdej prośby z jaką przychodzimy. Wójt wita nas zawsze uśmiechem i to z jego inicjatywy na stadionie zainstalowano swego czasu około 240 krzesełek - wyjawia Dobosz.

  Celem drużyny z Siennicy Różanej jest w tym sezonie walka o awans na wyższy szczebel. Priorytetem w klubie jest jednak szkolenie młodych piłkarzy. - Chcemy, by docelowo funkcjonowało u nas pięć grup młodzieżowych. Patrząc obiektywnie na to, że jesteśmy niewielką gminą, to czeka nas nie lada wyzwanie, ale za kilka chcemy być pod względem szkolenia w lokalnej czołówce. Najmłodsza grupa, która obecnie trenuje to chłopcy z rocznika 2012. W najbliższej przyszłości planujemy prowadzenie zajęć z uczniami pierwszych i drugich klas szkół podstawowych. Celem jest także reaktywowanie grupy trampkarzy - tłumaczy wiceprezes KS Znicz.

  Kształtowanie rozwoju futbolowych adeptów z Siennicy Różanej znakomicie wpisuje się w filozofię klubu, który przede wszystkim stawia na obecność w swoich szeregach przedstawicieli lokalnej społeczności. - Niemal wszyscy zawodnicy zespołu, poza jednym wyjątkiem, pochodzą z naszej gminy. Choć można powiedzieć, że ten jeden chłopak też już jest swój (śmiech). Myślę, że to swego rodzaju ewenement, bo w wielu okolicznych klubach pojawiają się różne zaciągi piłkarzy, a u nas coś takiego nie ma miejsca - podkreśla z dumą Dobosz.

  W obecnym sezonie Znicz zanotował dwa występy w Regionalnym Pucharze Polski. W I rundzie zmagań w okręgu chełmskim, ekipa z Siennicy Różanej pokonała w delegacji Nonejmy Krasnystaw 9:2. W kolejnym etapie rozgrywek Damian Dobosz i spółka musieli natomiast uznać wyższość Unii Białopole, z którą przegrali 1:3, pomimo prowadzenia do przerwy. - Mamy nadzieję, że za rok uda nam się powalczyć w tych rozgrywkach dłużej - mówią zawodnicy z Siennicy Różanej.

  Przedstawiciele KS Znicz serdecznie zapraszają wszystkie chętne kluby z województwa do nawiązania współpracy. Najłatwiejszą formą kontaktu z działaczami pomarańczowo-czarnych jest wysłanie wiadomości portal społecznościowy Facebook, gdzie znajduje się oficjalny klubowy profil.

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Kuriera za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Kuriera za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.