Reprezentanci Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej zdobyli w Starachowicach dwa medale mistrzostw Polski

Ekipa Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej
Ekipa Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej materiały klubowe
W Starachowicach odbyły się pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów. W wersji low kick rywalizowało 349 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 92 kluby z całego. W imprezie walczyli także przedstawiciele Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej, stając dwukrotnie na podium.

Najlepiej zaprezentowała się Anna Dudek, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii wagowej do 52 kg, wśród juniorek starszych. Lublinianka wygrała na punkty walkę półfinałową z Wiktorią Kabzińską (KS Ziętek Team Kalisz), a w finale na punkty przegrała z zawodniczką gospodarzy - Alicją Siebyłą (Klub Sportowy Dragon Starachowice). Cezary Osieł zdobył z kolei brązowy medal w rywalizacji seniorów, w kategorii wagowej do 57 kg. Czarek walkę o finał przegrał na punkty z Patrykiem Babulą (Paco Team Mysłowice).

Pechowo natomiast przegrał swoją pierwszą walkę ich kolega klubowy Piotr Smoczyński, w najliczniej obsadzonej wadze do 81 kg, gdzie wystartowało aż 24 zawodników). Lepszy od lublinianina okazał się Dominik Kaletą (Sportowy Klub Kickboxing Kielce), który później został wicemistrzem kraju.

Dziewczyny kochają żużel! Zobacz zdjęcia fanek Motoru na lub...