Reprezezentanci Lubelszczyzny wygrali z Podlasiem międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w biegach przełajowych. Zdjęcia

W sobotę, 14 listopada na znakomicie przygotowanych trasach w Tomaszowie Lubelskim zostały rozegrane międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w biegach przełajowych. Reprezentacja województwa lubelskiego zajęła pierwsze miejsce, zdobywając 44 pkt. Biegacze i biegaczki z klubów naszego regionu, wyprzedzili przedstawicieli województwa podlaskiego o 17 oczek.

Zmagania odbywały się przy pięknej pogodzie oraz świetnie przygotowanych trasach biegowych, na kilku dystansach. W klasyfikacji klubowej triumfowało Podlasie Białystok (17 pkt.), wyprzedzając MKS Unię Hrubieszów (10 pkt.) i MKS Agros Chełm (8 pkt.). Ogółem sklasyfikowano 12 klubów.

Na dystansie 1,5 km dziewcząt wygrała Klaudia Osipiuk (MKS Żak Biała Podlaska), przed Mają Karwowską (Podlasie Białystok) i Zofią Dudziak (MKS Agros Chełm). Z kolei trasę o długości 2,5 km najszybciej pokonała Klaudia Marciszewska (Podlasie Białystok), wyprzedzając Weronikę Urban (MKS Agros Chełm) oraz Amelię Ferenc (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża).

W rywalizacji chłopców na dystansie 3 km bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Hryniewicki (Podlasie Białystok), który przekroczył linię mety przed Marcinem Kuszem (LKS Znicz Biłgoraj) i Maciejem Czarnockim (Podlasie Białystok). Dystans 3 km wygrał natomiast Antoni Staszczak (LKS Znicz Biłgoraj), pokonując Jakuba Tarantę (Podlasie Białystok) i Mateusza Biedryckiego (Parkiet Hajnówka).