Robert Gmitruczuk został nowym wicewojewodą lubelskim

  Robert Gmitruczuk został nowym wicewojewodą lubelskim

  sko

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Robert Gmitruczuk został nowym wicewojewodą lubelskim
  1/4
  przejdź do galerii

  ©SKO

  Były współpracownik senatora PiS zaczyna pracę w urzędzie wojewódzkim. Robert Gmitruczuk od swojego szefa jest młodszy tylko o pięć miesięcy.


  O stanowisko wojewody konkurowali między sobą Przemysław Czarnek i Robert Gmitruczuk. To stracie wygrał ten pierwszy, a Gmitruczuk właśnie został powołany na stanowisko wicewojewody. - Jest to dla mnie zaszczyt - mówi Gmitruczuk.

  Opłatek u nowego wojewody lubelskiego. "Pokoju i spokoju" (ZDJĘCIA)

  Wicewojewoda będzie zajmował się sprawami rolnictwa, cudzoziemcami,bezpieczeństwem i sprawami społecznymi. Gmitruczuk będzie też nadzorował: Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa czy Wojewódzkiego Inspektorat Weterynarii.

  Robert Gmitruczuk ma 38 lat i jest o pięć miesięcy młodszy od wojewody Czarnka. Nowy wicewojewoda jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  W latach 2002-2006 był zastępcą wójta w gminie Wohyń, następnie w latach 2006-2008 kierownikiem Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

  Od 2008 do 2011 r. był sekretarzem gminy Kodeń. W 2011 r. został dyrektorem biura Senatora RP Grzegorza Biereckiego (PIS). Do czasu wybory na wojewodę Gmitruczuk był też radnym powiatu radzyńskiego.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pan pan

  kroter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pan Vip to czlowiek PSL

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oooo !!!

  koks (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Pan wicewojewoda jest ogolony,
  może szef weźmie z niego przykład.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  vicewojewoda ?

  rydzok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  no i chłop z doświadczeniem wreszcie ! Przecież całe cztery lata nosił teczkę bireckiemu i pilnował w biurze jak wychodził dalej !!! a wiadomo bierecki rzondzi w biały a że podobno przesunął sobie...rozwiń całość

  no i chłop z doświadczeniem wreszcie ! Przecież całe cztery lata nosił teczkę bireckiemu i pilnował w biurze jak wychodził dalej !!! a wiadomo bierecki rzondzi w biały a że podobno przesunął sobie na konto jakieś tam ok. 100 mln to przecież nowy v-ce będzie miał doświadczenie i nas też tak zasili i będzie lepiej jak 500 na dziecko 25tys. kwota wolna i emerytura za 25 lat ! Pytanie jest tylko jedno do rozpoznania czy życia czy do końca życia !zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo