Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozdaliśmy nagrody w konkursie Zero Waste Kids - Twórzmy Przyszłość! Dziękujemy uczestnikom za przekazaną wiedzę

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Wideo
od 16 lat
W ubiegłym tygodniu wybraliśmy najlepsze parce w konkursie Zero Waste Kids - Twórzmy Przyszłość!, który jest częścią naszego projektu Eko Życie Eko Efekt. Wreszcie nadszedł moment wręczenia nagród. Cieszymy się, że mogliśmy poznać twórców tych prac i porozmawiać z nimi, ponieważ ich wiedza na tematy ekologii jest imponująca.

Młodzi twórcy uzmysłowili nam, jak ważna jest edukacja najmłodszych.

- To już druga edycja tego konkursu. Uczestnicy naszego posiadają naprawę szeroką wiedzę na tematy ekologiczne. Doskonale wiedzą, w jaki sposób dbać o otaczającą nasz przyrodę, są wrażliwi na dbanie o pszczoły, zdają sobie sprawę z tego jakimi skarbami są zasoby naturalne takie jak woda i powietrze. Znają też sposoby na dbanie o nie. Cieszymy się, że takimi akcjami poszerzamy świadmość młodych osób, która po latach zaowocuje czystym środowiskiem – podkreśla Iwona Sikora-Augustynek, dyrektor działu reklamy Kuriera Lubelskiego.

Co przekazali nam uczestnicy konkursu? W nadesłanych pracach pojawiły się wszelkie aspekty dbania o środowisko i edukacji w tym kierunku.

- Edukacja ekologiczna jest bardzo ważna, ponieważ nie wszyscy o niej wiemy, a ona może zmienić nasze życie – tłumaczy Aleksandra Czech, zwyciężczyni konkursu Zero Waste Kids - Twórzmy Przyszłość!

- Biorąc udział w takich konkursach można się wiele nauczyć – dodaje Alan Zygmunt, który zajął drugie miejsce w konkursie.

Szymon Domański, który zajął trzecie miejsce tłumaczy, jak ważne jest dbanie o zasoby naturalne.

- Wlewając wodę do kubeczka i płucząc nią zęby, oszczędzamy wodę. Zbieramy z rodzicami deszczówkę, a później, kiedy nie ma deszczu, to tą wodą podlewamy kwiaty i drzewa – wyjaśnia Szymon.

Partnerzy naszej akcji również są pod wrażeniem wiedzy uczestników i podkreślają ważność prowadzenia tego typu akcji.

- PKO Bank Polski wspiera wiele inicjatyw promujących ochronę środowiska. Mamy wpisane w swojej strategii działania mające na celu dbanie o środowisko. Obecna edycja konkursu doskonale wpisuje się w misję i strategię Banku. Cieszymy się jako bank, że wpłynęło tak wiele oryginalnych i kreatywnych prac. Mam nadzieję, że nagrody, które laureaci wygrali będą inspiracją do udziału w kolejnych edycjach konkursu ale też w innych projektach i inicjatywach związanych z ochroną środowiska – mówi Jacek Łaska Dyrektor 1 Oddziału w Lublinie PKO Bank Polski.

Partnerem projektu Eko Życie Eko Efekt jest Urząd Marszałkowski Wojewódzka Lubelskiego.

- Project Eko Życie Eko Efekt jest jednym z wielu przedsięwzięć jednym z wielu przedsięwzięć, za pomocą których Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego chce dotrzeć z misją ochrony środowiska do jak niej większej liczby mieszkańców regionu. Efekt ten mamy zapewniony między innymi dzięki współpracy z wydawcą Kuriera Lubelskiego. Projekt ten wpisuje się w realizowaną obecnie przez samorząd województwa kampanie „Naturalnie Lubelskie”, które niejako spaja kolej-ne kampanie realizowane wcześniej osobno. Są to „Lubelskie wspólnie dla pszczół” i „Lubelskie dla środowiska”. Poprzez liczne działania edukacje chcemy uwrażliwić społeczeństwo na tematy związane ze smogiem, azbestem i odpadami. Chcemy promować racjonalne korzystanie z odna-wialnych źródeł energii ale też pokazać piękno otaczającej nas przyrody – wylicza Emilia Flis

Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych, UMWL.

Jeszcze raz dziękujemy naszym uczestnikom za ich zaangażowanie i pełne ekologicznej wiedzy prace. Możemy śmiało powiedzieć, że dzięki takim jak Wy jesteśmy spokojni o przyszłość naszej planety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski