Rugbiści Edach Budowlanych lepsi w gościach od mistrza Polski. Lublinianie pokonali Budo 2011 Aleksandrów Łódzki

Marcin Puka
Marcin Puka
Rugbiści Edach Budowlanych mają powody do radości. Lublinianie wygrali drugi mecz z rzędu i pną się w górę ekstraligowej tabeli Michał Janek
Pierwsza wyjazdowa wygrana rugbistów Edach Budowlanych Lublin. Podopieczni grającego trenera Stanisława Powały-Niedźwieckiego wygrali na wyjeździe za cztery punkty z Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:7 (10:7).

Dla mistrzów Polski była to trzecia, kolejna przegrana w trwającej kampanii, ale w niczym to nie umniejsza sukcesu lublinian. Przyjezdni stoczyli twardy bój, a kluczem do wygranej była dobra postawa w defensywie.

Po 40. minutach Budowlani prowadzili trzema punktami. Po zmianie stron byli już wyraźnie lepsi i powiększyli swoją przewagę.

– Zagraliśmy świetne spotkanie. Pokonaliśmy w gościach nie byle kogo, bo mistrzów Polski – mówi Powała-Niedźwiecki. – Chłopaki zrealizowali wszystkie przedmeczowe założenia. Byliśmy bardzo skoncentrowani. Miejscowi, szczególnie w pierwszej połowie, stawiali opór, ale nie przestraszyliśmy się przeciwnika. Konsekwentna gra przyniosła nam zwycięstwo, z którego bardzo się cieszymy – dodaje trener Budowlanych, który w niedzielę zdobył dla swojej drużyny pierwsze punkty w sezonie

Teraz w rozgrywkach ekstraligi nastąpi dwutygodniowa przerwa spowodowana meczami krajowych reprezentacji. Budowlani do gry wrócą w weekend 16/17 września. Podejmą wtedy Ogniwo Sopot, z którego latem do Lublina po kilku latach wrócił Powała-Niedźwiecki.

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki – Edach Budowlani Lublin 7:30 (7:10)
Punkty: Brzozowski 7 (P, pd) – Trollip 10 (2K, 2pd), Kazembe 5 (P), Dec 5 (P), Powała-Niedźwiecki 5 (P), Maarman 5 (P)
Budo 2011: Kramarenko, Kinast (56 Lewandowski), Mchedlidze (73 Kacprowicz), Karpiński (56 Witkowski), Shevchenko, Nibladze, Olejnik, Tsivtsivadze, Cole, Brzozowski (28 Wrona), Prodeus (36 Wlaźlak, 41 Prodeus, 75 Wlaźlak), Dobijański, Kubalewski, Fili (78 Krajka), Urbaniak. Trenerzy: Przemysław Szyburski i Mirosław Żórawski
Edach Budowlani: Kelberashvili, Skałecki (77 Rudziński), Novikov (76 Mazur), Król, Jasiński (50 Powała-Niedźwiecki), Musur, Nyakufaringwa, Maarman, Kazembe, Trollip, Dube, Psuj, Dec, Grabowski, Kasprzak. Trener: Stanisław Powała-Niedźwiecki