Rugby: Budowlani Lublin minimalnie gorsi od mistrza Polski Lechii Gdańsk

Rugbiści ekstraligowych Budowlanych Lublin przegrali pierwszy mecz w bieżących rozgrywkach przed własną publicznością. W niedzielę, podopieczni Andrzeja Kozaka okazali się minimalnie gorsi od mistrzów Polski Lechii Gdańsk, ulegając gościom 16:17. Jednak kibice piętnastki z Krasińskiego po spotkaniu docenili swoich pupili za świetną grę, burzą oklasków.

Pierwsi na prowadzenie 7:0 wyszli goście za sprawą byłych lublinian Rafała Janeczki i Piotra Jurkowskiego. Punktami zdołali odpowiedzieć Piotr Wiśniewski i Wojciech Piotrowicz i na tablicy wyników świetlnych pojawił się remis. Jednak znów oczka zdobył po rzucie karnym Janeczko i goście po pierwszej odsłonie prowadzili 10:7.

Drugie 40-minut to pościg lublinian, którzy odrobili straty i wygrywali 16:10. Niestety, w końcówce spotkania szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Lechia, chociaż w ostatnich minutach Budowlani byli bliscy wygranej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Piotrowicz.

– Bardzo dużo kosztował nas moment dekoncentracji na początku meczu, ale zabrakło też nam szczęścia – mówi Kozak. – Nie można obwiniać Wojtka Piotrowicza, że w końcówce spotkania nie wykorzystał rzutu karnego. Wcześniej punktował i był silnym punktem zespołu. Czy jestem zły, ze mecz Lechii wygralii nas nasi wychowankowie? Powiem tak. Cieszę, się, że nasi zawodnicy walczą o medale, ale liczę też, że tak jak inni nasi gracze wrócą do nas i znów będziemy dominującą siłą w polskim rugby,

W sobotę (godz. 15.30) Budowlani zmierzą się w Gdyni z Arką.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 16:17 (7:10)
Punkty dla Budowlanych: Wojciech Piotrowicz 11, Piotr Wiśniewski 5.
Budowlani: Krzysztof Kędra (Adam Bobruk), Kamil Wiecaszek, Konrad Zając (Arkadiusz Ziemak), Wojciech Król, Jakub Jasiński, Piotr Wiśniewski, Kacper Filipczak, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Jakub Bobruk, Patryk Ćwieka, Marcin Dzioch, Wojciech Piotrowicz, Michał Węzka, Jakub Stelmach, Marcin Tatara (Filip Janeczko)