Rugby: Budowlani Lublin ulegli Arce Gdynia 5:13

TOB
Karol Wiśniewski
W szlagierowym spotkaniu ekstraligi rugby, Budowlani Lublin przegrali na własnym boisku z Arką Gdynia 5:13. Punkty dla naszej ekipy zdobył Stanisław Niedźwiecki.

Sporą rolę w sobotnich zawodach odegrał... wiatr, który znacznie pomagał przyjezdnym w pierwszej połowie. To właśnie w ciągu pierwszych 40 minut gdynianie uzyskali całą swoją zdobycz. Mimo ambitnej postawy naszych rugbystów, nie udało im się zdobyć choćby oczka bonusowego. Kop na podwyższenie Rafała Janeczki minimalnie chybił celu.

Po spotkaniu trener Piotr Choduń miał wiele zastrzeżeń do pracy arbitra. - Po co wkładać tyle wysiłku w mecz, jeśli sędzia swoimi decyzjami sprawia, że ten wysiłek idzie na marne - denerwował się szkoleniowiec.

Więcej o spotkaniu, pomeczowe komentarze, a także ligowa tabela w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Kuriera.