Rywalizowali w Lublinie w ogólnopolskich zawodach łuczniczych osób niepełnosprawnych - Koziołek 2019. Zobacz zdjęcia

Piotr Sawicki z ICSiR Start Lublin od wielu lat należy do czołówki światowej
Piotr Sawicki z ICSiR Start Lublin od wielu lat należy do czołówki światowej materiały klubowe
Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie, przy ul. Piłsudskiego 22 w Lublinie zostały rozegrane Ogólnopolskie Zawody Łucznicze Osób Niepełnosprawnych - Koziołek 2019. W imprezie wystartowała czołówka najlepszych niepełnosprawnych łuczników, w tym uczestnicy i medaliści Igrzysk Paraolimpijskich. W dwudniowej rywalizacji nie brakowało wielu zaciętych pojedynków, a zmagania stały na wysokim poziomie, pomimo niezwykle upalnej pogody.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, sportową rywalizację jak również wspaniałą atmosferę. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa i do zobaczenia za rok - mówi Bożena Tatarczak, wiceprezes Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start w Lublinie.

W kategorii łuk klasyczny pierwsze miejsce zajął Piotr Sawicki z ICSiR Start Lublin, drugi był Ireneusz Kapusta z Kielc, a trzeci Marcin Chmielewski z Gdańska. W kategorii łuk bloczkowy wygrał Stanisław Kalisiak z Gorzowa Wielkopolskiego, przed Dorotą Bartuzi z Lublina, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Mariusz Osses z Gorzowa Wielkopolskiego. Z kolei w kategorii W1 pierwsze miejsce przypadło Piotrowi Jacniackiemu z Lublina, a drugie Andrzejowi Baranowi z Kielc. W strzelaniu specjalnym natomiast bezkonkurencyjny okazał się Janusz Kowalczyk z Kielc. Wśród trenerów najlepiej wypadł zaś Ryszard Bukański z Gorzowa Wielkopolskiego.