Sebastian Szałachowski wrócił do Łęcznej i zagrał w sparingu

KAMB
2:0 wygrali piłkarze GKS Bogdanka mecz kontrolny z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bramki dla łęcznian zdobyli Adrian Pauchowski i Prejuce Nakoulma. Na boisku ponadto pojawił się Sebastian Szałachowski, który pokazał kilka ciekawych zagrań rodem z ekstraklasy.

Zgodnie z założeniami mecz został podzielony na trzy tercje po 30 min każda, a trener Piotr Rzepka dał w każdej odsłonie pograć innym zawodnikom. Choć selekcja w zespole pierwszoligowca powoli dobiega końca, każdy jeszcze miał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Sam mecz nie był zbyt porywającym widowiskiem, a gra głównie toczyła się w polu karnym KSZO. Już w 6. min do bramki trafił Paluchowski, wykończając dobre zagranie z rożnego Jhonatana. Był do drugi gol napastnika w okresie przygotowawczym. - Fajnie, że bramki w sparingach zaczęły padać, oby to na ligę przełożyć - mówił zawodnik po meczu. - Rywalizacja jest naprawdę duża, ale to dobrze, bo jest szansa, że przełoży się to na wyniki w lidze.

Oprócz Paluchowskiego z dobrej strony pokazali się także inni napastnicy: Tomas Pesir, Nildo, Nakoulma (zdobył gola w 30. min) i Szałachowski. W przypadku dwóch ostatnich sprawa gry dla GKS nie jest jeszcze pewna. - Cieszę się, że mam takich zawodników na treningach. Młodzi piłkarze mogą się nauczyć czegoś od takich piłkarzy - mówił po meczu Rzepka. - Jeśli chodzi o nazwiska nasz atak rzeczywiście wygląda imponująco - dodaje Paluchowski.

Spotkanie, choć wygrane, nie pokazało jednak, na co stać zespół GKS, bo w składzie była spora rotacja. - Takie sparingi są nam potrzebne, aby zgrywać zespół. Jest sporo nowych zawodników i kadrę trzeba ukształtować - ocenia Paweł Magdoń, obrońca GKS.

Mecz z KSZO był przedostatnim sprawdzianem łęcznian przed startem rozgrywek. W sobotę GKS zagra natomiast sparing z drugoligową Wisłą Puławy na głównej płycie.

GKS Bogdanka - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Bramki:
Paluchowski 6, Nakoulma 30
GKS: (I tercja) Misztal - Mościński, Nikitović, Benevente, Ninković - Kwiatkowski, Jhonatan, Falkowski, Michalak - Nakoulma, Paluchowski. (II tercja) Prusak - Mościński, Magdoń, Sołdecki, Pielach - Zuber, Łuczak, Bartoszewicz, Renusz - Pesir, Nildo. (III tercja) Socha - Pielorz, Benevente, Maleszyk, Pielach - Hermann, Falkowski, Mitaszka, Wójcik - Szałachowski, Nakoulma.
KSZO: Towarnicki - Stachurski, Szeja, Jakubiec, Łatkowski - Nogaj, Mąka, Mikołajek, Zawistowski, Kaczmarek - Kanarski; ponadto grali: Wójcik, Wierzgacz, Bąbel, Persona, Byrtek, Dwornik, Kiełb, Żak, Dziadowicz, Bała.