Siatkarze Avii Świdnik sprawili ogromną niespodziankę w Pucharze Polski (ZDJĘCIA)

Polski Cukier MKS Avia Świdnik
Polski Cukier MKS Avia Świdnik sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając przed własną publicznością ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:1, w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Występujący w Tauron 1. Lidze świdniczanie prowadzili już z grającymi w PlusLidze suwalczanami 2:0. Gościom udało się co prawda zwyciężyć w trzeciej partii, ale czwarta padła ponownie łupem gospodarzy. MVP meczu został Kamil Kosiba, zdobywca 23 pkt.

W premierowej odsłonie goście szybko wyszli na prowadzenie 5:2 za sprawą dobrych serwisów Bartłomieja Bołądzia. Gospodarze nie poddawali się, doprowadzając do remisu 6:6. Od tego momentu do połowy partii zespoły toczyły równą grę punkt za punkt (12:12, 16:16). Następnie podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka zbudowali sobie przewagę trzech oczek (19:16), utrzymali odpowiednią koncentrację i zwyciężyli pewnie pierwszego seta 25:21.

W drugiej partii gospodarze kontynuowali skuteczną grę i po asie Kosiby, odskoczyli na 8:4, a następnie po zagraniu Szymona Seligi było już 11:6 dla świdniczan. Avia cały czas w tej części gry utrzymywała przewagę kilku punktów (13:9, 18:12), jednak gościom udało się w końcówce seta zbliżyć na zaledwie dwa oczka (21:23). Miejscowi nie dali się już dogonić, wygrywając tę część gry 25:23 i w efekcie objęli prowadzenie w całym meczu 2:0.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia ekipy ze Świdnika 3:1, dzięki udanym zagrywkom Seligi.. Siatkarze z Suwałk szybko jednak wyrównali (6:6) i do stanu 11:11 zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Następnie przewagę zaczęli budować podopieczni trenera Andrzeja Kowala 15:11, gdy serią świetnych serwisów popisał się Norweg Andreas Takvam. Polski Cukier MKS Avia nie zdołał już dogonić rywali w tym secie.

Set numer cztery okazał się zarazem ostatnim. Co prawda Ślepsk Malow zaczął od prowadzenia 6:3, jednak świdniczanom udało się w kolejnych akcjach wyrównać (9:9), a chwilę potem zbudować przewagę kilku oczek (15:12, 18:14). Suwalczanie złapali kontakt punktowy (17:18), a za chwilę tablica wyników pokazywała remis 20:20. Końcówka należała już do gospodarzy, którzy wygrali tę partię 25:22 i cały pojedynek 3:1, awansując tym samym do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Polski Cukier MKS Avia Świdnik – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:22)

Avia: Durski 2, Kosiba 23, Siwicki 2, Obermeler 4, Urbanowicz 15, Żywno 4, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Machowicz 5, Walawender 3, Toma 3, Kalinowski, Seliga 10. Trener: Witold Chwastyniak

Ślepsk: Bołądź 21, Takvam 6, Buchowski 11, Halaba 9, Smoliński 2, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Łukasik 8, Makowski 1, Klinkenberg 1, Rudzewicz 4, Sapiński. Trener: Andrzej Kowal