Siatkarze Bogdanki Arki Chełm pokonali w wyjazdowym starciu ekipę AZS AGH Kraków

(Siarkarze Bogdanki Arki Chełm zajmują pozycję wicelidera Tauron 1. Ligi)
(Siarkarze Bogdanki Arki Chełm zajmują pozycję wicelidera Tauron 1. Ligi) Bogdanka Arka Chełm
Siatkarze Bogdanki Arki Chełm pokonali w wyjazdowym starciu ekipę AZS AGH Kraków 3:1 w meczu 27. kolejki Tauron 1. Ligi. To 21. triumf chełmskiego beniaminka w kampanii 2023/24.

Od początku mecz stał pod znakiem walki cios za cios. Oba zespoły popisywały się udanymi zagrywkami i wynik przeważnie oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce pierwszego seta, po akcji Patryka Szwaradzkiego na 2-punktowe prowadzenie wyszli chełmianie (22:20). Potem asa serwisowego dołożył Łukasz Łapszyński, a triumf gości w premierowej odsłonie przypieczętował Paweł Rusin.

Druga partia, podobnie jak pierwsza była wyrównana praktycznie do końca. Dopiero przy stanie 16:16 przyjezdni zaczęli budować przewagę punktową. AZS AGH nie miał jednak zamiaru składać broni, zwyciężył trzeciego seta i nadal był w grze.

W czwartej odsłonie miejscowi walczyli ambitnie do samego końca (21:23), ale nie byli w stanie odwrócić losów starcia i w efekcie chełmianie wywieźli komplet punktów z trudnego terenu.

Statuetkę MVP meczu otrzymał Patryk Szwaradzki.

AGH AZS Kraków – Bogdanka Arka Chełm 1:3 (22:25, 19:25, 25:20, 22:25)
Arka: Gonciarz, Szwaradzki 17, Łapszyński 15, Rusin 12, Nowak 9, Marcyniak 9, Cabaj (libero) oraz Sas (libero), Miszczuk, Magnuszewski, Kulik. Trener: Bartłomiej Rebzda