Siatkarze Bogdanki Arki Chełm wygrali we Wrocławiu z Gwardią bez straty seta. Zobacz zdjęcia

(Siatkarze Bogdanki Arki Chełm po triumfie we Wrocławiu nadal plasują się na pozycji wicelidera Tauron 1. Ligi) Tauron 1. Liga/Patrycja Bargieł
Siatkarze Bogdanki Arki Chełm w meczu inaugurującym 26. kolejkę Tauron 1. Ligi Mężczyzn pokonali na wyjeździe Gwardię Wrocław 3:0. Team trenera Bartłomieja Rebzdy po raz drugi w kampanii 2023/24 wygrał z Gwardzistami w trzech setach.

Na początku czwartkowego spotkania dość szybko zarysowała się wyraźna przewaga chełmskiego beniaminka, który błyskawicznie odskoczył na 10:3. Raz za razem punkty zdobywali Patryk Szwaradzki, Łukasz Łapszyński oraz Jakub Sadkowski.

Za chwilę różnica na korzyść Arki wzrosła aż do dziesięciu oczek (14:4). Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie spisujących się chełmskich siatkarzy, którzy ani na moment nie zamierzali zwalniać tempa i w efekcie rozbili Gwardię w premierowej odsłonie 25:12.

Pogrom w pierwszym secie nie załamał wrocławian, którzy nie mieli zamiaru poddawać się. Drugą partię zaczęli od dużo lepszej skuteczności w ataku (5:3). Dobrze spisywał się Łukasz Lubaczewski. Goście szybko doprowadzili jednak do remisu 7:7.

Do stanu 15:15 obie ekipy grały punkt za punkt. Dopiero, kiedy w polu serwisowym Bogdanki zameldował się Paweł Rusin, zielono-biali odskoczyli na kilka oczek (19:15). Chełmianie do końca kontrolowali już sytuację na boisku. Ostatni punkt w tym secie dla swojego zespołu zdobył Sadkowski.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska co prawda na starcie zbudowała zaliczkę 9:4, ale ekipa Bartłomieja Rebzdy dogoniła przeciwników, a następnie zachowała więcej zimnej krwi w końcówce, wygrywając tę część 25:23, a cały mecz 3:0.

Drużyna z Chełma jest wiceliderem Tauron 1. Ligi. Arka ma na koncie 60 punktów, legitymując się 19 wygranymi oraz 7 przegranymi.

Gwardia Wrocław – Bogdanka Arka Chełm 0:3 (12:25, 19:25, 23:25)
Arka: Sadkowski 10, Marcyniak 4, Rusin 7, Szwaradzki 9, Gonciarz 1, Łapszyński 4, Sas (libero) oraz Miszczuk 1, Dobosz 6, Baran 7, Magnuszewski, Kulik 9. Trener: Bartłomiej Rebzda