Siatkarze Bogdanki LUK z czternastym triumfem w sezonie. Lublinianie wygrali w Suwałkach ze Ślepskiem

(Siatkarze Bogdanki LUK Lublin po zwycięskim boju w Suwałkach awansowali na piąte miejsce w tabeli PlusLigi) plusliga
Siatkarze Bogdanki LUK odnieśli swoje czternaste zwycięstwo w sezonie. Lublinianie pokonali w niedzielę na wyjeździe ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:1 w meczu 22. kolejki PlusLigi.

Początek niedzielnego meczu był wyrównany, a oba zespoły grały punkt za punkt do stanu 10:10. Jako pierwsi na dwa oczka odskoczyli suwalczanie (12:10), gdy kolejnym skutecznym atakiem popisał się Arkadiusz Żakieta. Lublinianie szybko odrobili straty, aby za chwilę po dwóch z rzędu asach serwisowych Niemca Tobiasa Branda wyjść na prowadzenie 14:13.

Z kolei w połowie seta LUK wygrywał 16:14, gdy ponownie z powodzeniem zaatakował Portugalczyk Alexandre Ferreira. Żółto -czarni prowadzili w końcówce 20:17, jednak w decydującą fazę premierowej odsłony drużyny weszły z remisem 20:20. Bohaterem końcówki okazał się Brand, który poprowadził LUK do zwycięstwa 25:21.

Podopieczni trenera Massimo Bottiego poszli za ciosem w kolejnej partii, odskakując szybko na 10:6. Goście kontynuowali dobrą grę, a gdy Mateusz Malinowski zaserwował dwa asy z rzędu, LUK był już na plus siedem (14:7).

Przyjezdni dominowali na boisku i stopniowo powiększali swoją przewagę. Po tym, jak efektownie ze środka siatki zaatakował Jan Nowakowski, lublinianie byli coraz bliżej triumfu w drugim secie (20:10). Drużyna z "Koziego Grodu" ostatecznie zwyciężyła 25:15, obejmując prowadzenie w całym meczu 2:0. Ostatni punkt zdobył Ferreira.

W trzeciej odsłonie ekipa trenera Dominika Kwapisiewicza poderwała się do walki, wygrywając tę część meczu 25:23. LUK co prawda na początku objął prowadzenie 4:2, ale potem Ślepsk zanotował serię 4:0 i odskoczył na 6:4. Goście zdołali wyrównać (9:9), jednak potem 2-3 oczka przewagi mieli gospodarze. W końcówce Ślepsk miał trzy piłki setowe (24:21). Trzecią z nich wykorzystał Bartosz Firszt, przebijając się przez blok Malinowskiego i Nowakowskiego.

W czwartym secie po świetnych zagrywkach Ferreiry, zrobiło się szybko 7:1 dla lublinian. Wypracowana przewaga pozwoliła gościom kontrolować tę partię już do końca i w efekcie cieszyć się z kompletu punktów.

Lubelscy siatkarze po triumfie w Suwałkach awansowali na piąte miejsce w tabeli PlusLigi. LUK ma na koncie czternaście zwycięstw i osiem porażek, co przekłada się na 41 pkt. Do czwartej Asseco Resovii Rzeszów, żółto-czarni tracą zaledwie trzy oczka.

Ślepsk Malow Suwałki – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (21:25, 15:25, 25:23, 17:25)

Ślepsk: Stajer 4, Żakieta 16, Halaba 11, Firszt 9, Buculjević, Macyra 7, Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Filipiak 3, Kaciczak 4, Gallego 2. Trener: Dominik Kwapisiewicz

LUK: Nowakowski 5, Komenda 2, Kania 7, Malinowski 14, Ferreira 22, Brand 17, Hoss (libero) oraz Nowosielski, Schulz, Krysiak, Zając 2. Trener: Massimo Botti