Siatkarze LUK Lublin przegrali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie ostatni mecz fazy zasadniczej

tauron1liga
Siatkarze LUK Lublin wyjazdową porażką 1:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie zakończyli zmagania w fazie zasadniczej PlusLigi. Lublinianie zajęli ostatecznie jedenastą lokatę w ligowej tabeli i teraz pozostała im walka o miejsca 11-12. Rywalem żółto-czarnych będzie Ślepsk Malow Suwałki.

Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 5:5, gdyż od tego momentu gospodarze wypracowali sobie 4-punktową przewagę (10:6) i nie pozwolili się już dogonić. Premierowa odsłona padła ostatecznie łupem zawiercian 25:22, a zakończył ją udany atak Urosa Kovacevica.

Druga partia była podobna do pierwszej, bowiem miejscowi na początku odskoczyli na 11:6 i od tego momentu cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla Warty, a ostatni punkt zdobył Miguel Tavares Rodrigues.

Na trzecią partię trener gospodarzy Igor Kolaković wystawił na boisko drugi skład, gdyż zdobycie jednego punktu zostało przez zawiercian wykonane. Lublinianie to wykorzystali i od samego początku zaznaczali swoją wyższość, wypracowali przewagę, której nie stracili do końca, pokonując rywali 25:22.

Goście przedłużyli ten mecz tylko o jednego seta, bowiem w czwartej partii gospodarze wrócili do lepszej gry i pewnie zwyciężyli 25:21. Nagrodę MVP otrzymał przyjmujący drużyny gospodarzy Facundo Conte. Z kolei najskuteczniejszy w lubelskiej ekipie był Bartosz Filipiak, zdobywca 21 punktów

LUK o miejsca 11-12 zagra ze Ślepskiem Malow Suwałki. Lublinianie będą gospodarzem rewanżowego meczu z suwalczanami, gdyż po fazie zasadniczej zajęli wyższe miejsce w tabeli od rywali. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji pomiędzy tym zespołami będzie wynosił 1:1, wówczas o wygraniu dwumeczu zadecyduje triumf w "złotym secie" do 15 punktów, z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:21)

Warta: Konarski 9, Zniszczoł 3, Conte 16, Niemiec 5, Tavares Rodrigues 1, Kovacevic 7 Żurek (libero) oraz Malinowski 12, Depowski 1, Makoś (libero), Orczyk 9, Rajsner 3, Szalacha 4. Trener: Igor Kolakovic

LUK: Wachnik 3, Stajer 7, Pająk 2, Włodarczyk 13, Nowakowski 8, Filipiak 21, Watten (libero) oraz Romać 1, Sobala, Jóźwik, Gregorowicz (libero), Gniecki. Trener: Dariusz Daszkiewicz

Sędziowali: Piotr Król i Marcin Weiner