Siatkarze LUK Politechniki Lublin coraz bliżej awansu do pierwszej ligi

materiały klubowe
Połowicznym sukcesem zakończył się występ siatkarskich drużyn z województwa lubelskiego w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Impreza przez trzy dni odbywała się w Świdniku. Pierwsze miejsce w turnieju i awans do turnieju finałowego wywalczyli siatkarze LUK Politechniki Lublin

Siatkarze LUK Politechniki Lublin którzy wygrali z MKS Andrychów 3:1 (25:19, 20:25, 25:13, 25:23) i MKS Avią Świdnik 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:16). W trzecim starciu, gdzie do awansu musieli ugrać zaledwie jednego seta przegrali z Zaksą Strzelce Opolskie 1:3 (18:25, 26:24, 20:25, 18:25).

Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka zagrali w składzie: Toborek, Pałka, Marszałek, Błądziński, Zugaj, Goss, Jesień, Kusior, Szaniawski, Kwiecień, Durski i Cabaj (libero).

Spory niedosyt sprawili z kolei swoim kibicom siatkarze MKS Avia Świdnik, którzy zakończyli zmagania dopiero na trzeciej pozycji i w sezonie 2019/2020 nadal będą występowali w rozgrywkach II ligi. Żółto-niebiescy w ostatnim dniu turnieju stoczyli decydujący bój o awans z ekipą z MKS Andrychów, przegrywając w tie-breaku 2:3 (25:19, 25:17, 14:25, 23:25, 12:15). Porażka ta była niezwykle bolesna, bowiem świdniczanie prowadzili już 2:0 w setach, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gości. którzy tak naprawdę walczyli już tylko o prestiż.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Siatkarska Avia Świdnik ma nowego sponsora i poważne plany

Turniej finałowy o awans do I ligi zostanie rozegrany w dniach 24-28 kwietnia, a gospodarza poznamy w najbliższym czasie.

WYNIKI TURNIEJU W ŚWIDNIKU
MKS Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:22, 30:28, 25:12)
LUK Politechnika Lublin – MKS Andrychów 3:1 (25:19, 20:25, 25:13, 25:23)

ZAKSA Strzelce Opolskie – MKS Andrychów 3:1 (25:17, 25:18, 21:25, 25:23)
MKS Avia Świdnik – LUK Politechnika Lublin 1:3 (21:25, 25:23, 19:25, 16:25)

LUK Politechnika Lublin – ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (18:25, 26:24, 20:25, 18:25)
MKS Andrychów – MKS Avia Świdnik 3:2 (19:25, 17:25, 25:14, 25:23, 15:12)