Siatkarze MKS Avii Świdnik dzielnie walczyli, jednak komplet punktów zdobyli bydgoszczanie. Zobacz zdjęcia

MKS Avia Świdnik/Mateusz Ostrowski
Siatkarze MKS Avii Świdnik przegrali we własnej hali z ekipą BKS Visła Proline Bydgoszcz 1:3, w meczu 3. kolejki Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Sobotnie spotkanie było niezwykle zacięte i wyrównane. W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali jednak bydgoszczanie, wywożąc komplet punktów. MVP został wybrany zawodnik gości Maciej Krysiak.

Początek meczu był zacięty, jednak to Avia zaczęła stopniowo przejmować inicjatywę na boisku (13:11, 19:17). Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem świdniczan 25:23 po udanym bloku na bydgoszczanach.

W drugim secie ekipa słowackiego trenera Michala Masnego szybko odskoczyła na 4:1, a następnie wypracowała sobie zaliczkę siedmiu oczek (17:10). Avia próbowała odrabiać straty, jednak nie była już w stanie dogonić przeciwników, którzy wygrali tę część gry 25:19 i wyrównali stan rywalizacji na 1:1..

Trzecia odsłona zaczęła się od walki punkt za punkt (5:5). Z akcji na akcję coraz lepiej na boisku poczynali sobie świdniczanie, którzy wyszli na 5-punktowe prowadzenie (11:6). W kolejnej fazie seta gospodarze nadal mieli pięć oczek zaliczki (17:12), ale od tego momentu team znad Brdy zaczął odrabiać starty, doprowadzając do remisu 18:18. W końcówce serią udanych kontr popisał się Krysiak i przyjezdni wygrali trzecią partię 25:22.

Set numer cztery okazał się zarazem ostatnim. Avia co prawda walczyła (14:14, 20:22), ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali bydgoszczanie, którzy wygrali tę odsłonę 25:22 i cały pojedynek 3:1.

MKS Avia Świdnik – Visła Proline Bydgoszcz 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 22:25)

Avia: Matula, Rećko 12, Kosiba 13, Obermeler 8, Łysikowski 16, Siwicki 13, Kuś (libero), Guz (libero), Walczak 1, Walawender 4, Hukel. Trener: Witold Chwastyniak

Visła: Wierzbicki 24, Kaźmierczak 7, Kwasigroch 4, Radziwon 6, Krysiak 22, Szczechowicz 1, Jędruszczak (libero), Cieślik, Gutkowski, Elgert. Trener: Michał Masny