Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik nie ugrali nawet seta w starciu z bydgoszczanami. Zobacz zdjęcia

Mateusz Ostrowski/Polski Cukier MKS Avia Świdnik
Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał we własnej hali z ekipą BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3, w meczu 23. kolejki Tauron 1. Ligi Mężczyzn. MVP niedzielnej potyczki został wybrany zawodnik gości Antoni Kwasigroch. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną bydgoszczan, którzy zwyciężyli wówczas u siebie 3:2.

Początek spotkania nie zapowiadał gładkiej przegranej gospodarzy, bowiem oba zespoły walczyły punkt za punkt. Przyjezdnym udało się jednak chwilę potem odskoczyć na trzy oczka (9:6, 12:9) i o czas odskoczył wówczas świdnicki szkoleniowiec Witold Chwastyniak. Niewiele to jednak pomogło, gdyż jego podopieczni nie byli już w stanie dogonić bydgoszczan, którzy od stanu 17:13 stopniowo powiększali swoją przewagę. wygrywając ostatecznie premierową odsłonę 25:18.

Drużyna z Bydgoszczy poszła za ciosem w kolejnej partii i dość szybko wypracowała sobie sporą przewagę (7:3, 10:4), głównie dzięki znakomitym serwisom Wojciecha Kaźmierczaka i Michała Masnego. Co prawda świdniczanie zbliżyli się na zaledwie cztery oczka (11:15), jednak goście do końca kontrolowali sytuację na boisku, zwyciężając drugą partię 25:18. W ostatniej akcji błąd podwójnego odbicia popełnił Kamil Durski.

Trzecia odsłona miała podobny przebieg do drugiej, gdyż goście ponownie na początku seta wypracowali sobie 3-punktową przewagę (5:2). Następnie ekipa znad Brdy zaliczyli serię przy zagrywkach Masnego i prowadziła już 12:7. W tym o momencie przerwę wykorzystał trener gospodarzy Witold Chwastyniak, sięgając także po kolejne zmiany. Po powrocie na boisko zawodnikom Polskiego Cukru MKS Avii nie można było odmówić waleczności, ale nie byli oni w stanie dotrzymać kroku przyjezdnym, którzy podobnie jak dwie partię, wygrali trzecią 25:18 i cały mecz 3:0.

Świdniczanie po 23. rozegranych meczach zajmują piątą lokatę w tabeli Tauron 1. Ligi, mając na koncie 39 punktów (14 zwycięstw i 9 porażek). Liderem jest BBTS Bielsko-Biała (51 pkt.).

Polski Cukier MKS Avia Świdnik – BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

Avia: Durski, Kosiba 5, Siwicki 7, Urbanowicz 8, Rećko 10, Toma 5, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Machowicz 2, Walawender i Kalinowski 1. Trener: Witold Chwastyniak

Visła: Kaźmierczak 5, Kwasigroch 15, Gutkowski 7, Owczarz 19, Radziwon 6, Masny (1), Jędruszczak (libero). Trener: Marcin Ogonowski