Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik przegrali wyjazdowe starcie z Zaksą Strzelce Opolskie. Zobacz zdjęcia

Nie udał się wyjazd siatkarzom Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik do Strzelc Opolskich. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka przegrali w środę z miejscową Zaksą 2:3, w meczu 16. kolejki Tauron 1. Ligi. Świdniczanie prowadzili już 2:1 w setach, jednak w tie-breaku lepsi okazali się gospodarze.

Premierową odsłonę meczu dość pewnie na swoją stronę rozstrzygnęli goście (25:17), którzy byli faworytem środowym potyczki. W ataku nie do zatrzymania był Mateusz Rećko. Nic więc nie zapowiadało problemów świdniczan w kolejnej partii.

Gospodarze wyciągnęli jednak wnioski w drugim secie, wygrywając go 25:21. W końcówce tej części gry miejscowi prowadzili już 20:15, ale przyjezdnym udało się jeszcze zmniejszyć straty do zaledwie dwóch oczek (19:21). Końcówka ponownie należała do Zaksy, która tym samym wyrównała stan meczu na 1:1.

W kolejnych dwóch setach szala przechylała się to na stronę podopiecznych trenera Witolda Chwastynika (25:20), a następnie drużyny z województwa opolskiego (25:19). To oznaczało, że do rozstrzygnięcia będzie potrzebny w tym meczu tie-break.

Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy odskoczyli na 4:2. Goście nie zamierzali się poddawać i zdołali doprowadzić do remisu (6:6). Potem wydawało się, że świdniczanie przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak gospodarze nie odpuszczali i po zbiciu Ernesta Kaciczaka tablica wyników wciąż pokazywała remis (11:11). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali strzelczanie, którzy wygrali ostatecznie tie-breaka 15:11 i cały mecz 3:2. Spotkanie asem serwisowym zakończył Krzysztof Zapłacki.

Polski Cukier MKS Avia po szesnastu rozegranych meczach zajmuje ósmą pozycję w tabeli Tauron 1. Ligi, mając na koncie 27 pkt. (9 zwycięstw i 7 porażek). Liderem jest ekipa BBTS Bielsko-Biała (39 pkt.), wyprzedzając BKS Visłę Proline Bydgoszcz (33 pkt.) oraz MKS Będzin (32 pkt.). Będzinianie mają jednak o jedną potyczką rozegraną mniej.

Zaksa Strzelce Opolskie – Polski Cukier Avia Świdnik 3:2 (17:25, 25:21, 20:25, 25:19, 15:11)

Zaksa:: Jacznik 1, Walczak 6, Kłęk 8, Wójtowicz 12, Kosian 10, Kramczyński 6, Majcherski (libero) oraz Szczechowicz 1, Wóz 1, Zapłacki 5, Kaciczak 7. Trener: Roland Dembończyk

Avia: Walawender 2, Rećko 17, Kosiba 18, Seliga 12, Obermeler 8, Siwicki 6, Guz (libero) oraz Kuś (libero), Durski 1, Machowicz, Kalinowski. Trener: Witold Chwastyniak