MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik udanie zainaugurowali rozgrywki na zapleczu PlusLigi

materiały klubowe
Polski Cukier MKS Avia Świdnik, beniaminek TAURON 1. Ligi Mężczyzn w swoim pierwszym meczu w kampanii 2020/21 pokonał na wyjeździe ekipę MCKiS Jaworzno 3:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie trenera Witolda Chwastyniaka był Karol Rawiak, zdobywca 17 punktów.

– Jest to beniaminek, ale tylko z nazwy. Ma w składzie dwóch zawodników z PlusLigi. Chcemy być na ten mecz przygotowani w stu procentach. Natomiast nasze przygotowanie i realizacja planu, to są dwie odrębne sprawy. Cały czas pracujemy nad tym, aby założona taktyka została zrealizowana na boisku – podkreślał przed premierowym starciem Mariusz Suguła, trener MCKiS Jaworzno

W kadrze żółto-niebieskich nastąpiło sporo zmian, w porównaniu do kampanii 2019/20. Z drużyną pożegnało się siedmiu zawodników: Tomasz Błądziński (przyjmujący), Maciej Sajdak (przyjmujący), Dawid Wiczkowski (rozgrywający), Bartłomiej Misztal (rozgrywający), Paweł Rejowski (atakujący), Tomasz Kusior (środkowy) oraz Michał Baranowski (środkowy). Z poprzedniego zespołu pozostał Jakub Guz (przyjmujący), Marcin Kurek (przyjmujący), Artur Sługocki (przyjmujący), Dariusz Bonisławski (libero), Konrad Machowicz (środkowy), Bartłomiej Żywno (atakujący) i Rafał Obermeler (środkowy), natomiast do świdnickiego zespołu dołączyli: Wiktor Nowak (rozgrywający), Karol Rawiak (przyjmujący), Damian Boruch (środkowy), Łukasz Swodczyk (środkowy), Mateusz Rećko (atakujący), Tomasz Kuś (libero) oraz Łukasz Walawender (rozgrywający).

Premierowy set środowej potyczki rozpoczął się co prawda od prowadzenia gospodarzy 5:2, jednak od tego momentu świdniczanie zdobyli sześć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 8:6. Od stanu 16:13 dla przyjezdnych, rozpoczął się odjazd Avii, która wygrała pierwszego seta do 17. W drugiej partii świdniczanie od początku zdecydowanie dominowali na parkiecie, gromiąc rywali 25:12. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się dość szybko, gospodarze poderwali się do ataku w trzecim secie. Goście co prawda prowadzili 16:14, jednak jaworznianie nie poddali się. Najpierw wyrównali, a potem mieli nawet dwie piłki setowe (24:22). Zespół trenera Witolda Chwastyniaka pokazał jednak klasę w końcówce, wygrywając ostatecznie trzecią odsłonę na przewagi 26:24 i cały mecz 3:0.

MCKiS Jaworzno - Polski Cukier MKS Avia Świdnik 0:3 (17:25, 12:25, 24:26)

MCKiS: Wojtaszkiewicz 1, Borończyk 4, Grzegolec 1, Polczyk, Żeliński, Czetowicz 1, Janicki (lbero), Siemiatkowski 5, Ledwoń (libero), Pietras 9, Kaźmierczak, Szwed 6, Polański 7, Gulak 10. Trener: Mariusz Suguła

Avia: Boruch 9, Guz, Nowak 1, Machowicz, Kurek, Walawander, Obermeler, Sługocki 13, Rećko 10, Żywno 1, Swodczyk 8, Rawiak 17, Kuś (libero). Trener: Witold Chwastyniak

Sędziowali:Leszek Kapłon, Marcin Lew

Motor Lublin wyceniony przez Transfermarkt. Sprawdź, ile wed...