Siatkarze PZL Leonardo Avii Świdnik wygrali w Kluczborku i awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli

(Siatkarze PZL Leonardo Avii Świdnik po wygranej w Kluczborku awansowali na trzecie miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi) KKS Mickiewicz Kluczbork
Siatkarze PZL Leonardo Avii Świdnik pokonali na wyjeździe KKS Mickiewicza Kluczbork 3:1 w mecxu 26. kolejki Tauron 1. Ligi. Statuetkę MVP otrzymał Damian Wierzbicki, atakujący triumfatorów.

Podopieczni trenera Jakuba Guza od początku spotkania dyktowali warunki na boisku, odskakując szybko na 8:2. Gospodarze zniwelowali straty so dwóch oczek (8:10), jednak nie byli już w stanie odwrócić losów pierwszego seta.

Druga partia na początku była wyrównana, ale po serii udanych zagrań, to gościom udało się odskoczyć na 10:6. Drużyna z Kluczborka dogoniła świdniczan i potem oba zespoły walczyły na styku, a wynik oscylował głównie wokół remisu. Kluczborczanie starali się odwrócić przebieg seta, jednak ostatnie słowo należało do Avii, która objęła prowadzenie w całym starciu 2:0.

W seta numer trzy lepiej weszli goście (7:4), ale miejscowi odrobili straty (12:12) i od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt. Obie drużyny nie potrafiły zbudować sobie bezpiecznej przewagi. Zacięta rywalizacja doprowadziła do intensywnej gry na przewagi, w której ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili zawodnicy Mickiewicza (32:30).

Cała czwarta odsłona była niezwykle wyrównana. Team z Kluczborka obronilł pierwszą piłkę setową i meczową, ale tym razem miejscowi nie zdołali doprowadzić do zmagań na przewagi, ulegając Avii 23:25.

KKS Mickiewicz Kluczbork – PZL Leonardo Avia Świdnik 1:3 (21:25, 23:25, 32:30, 23:25)
Avia: Piwowarczyk 8, Łysikowski 13, Pigłowski 3, Obermeler 8, Wierzbicki 24, Ptaszyński 18, Kuś (libero) oraz Krawczyk, Czerwiński. Trener: Jakub Guz