Siatkarze ze Świdnika po trzeciej porażce z bydgoszczanami tuż za podium Tauron 1. Ligi. Zobacz zdjęcia

Piotr Sumara/tauron1liga
Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał w poniedziałek na wyjeździe z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 0:3 trzeci mecz o brązowy medal Tauron 1. Ligi Mężczyzn. W rywalizacji do trzech zwycięstw bydgoszczanie triumfowali 3:0 i to oni znaleźli się na najniższym stopniu podium zaplecza PlusLigi. Świdniczanie zakończyli natomiast kampanię 2021/22 na czwartym miejscu.

Pierwsze dwa starcia pomiędzy tymi zespołami zakończyły się trumfami podopiecznych trenera Marcina Ogonowskiego w trzech setach. Ekipa znad Brdy potrzebowała więc jeszcze tylko jednej wygranej, aby zdobyć brązowy medal Tauron 1. Ligi.

Avia dobrze rozpoczęła pierwszego seta, odskakując na początku na 7:4, przy serii zagrywek Przemysława Tomy. Gospodarze zdołali jednak szybko doprowadzić do remisu (9:9) i od tego czasu cały czas prowadzili różnicą kilku oczek (15:12, 20:16, 22:17). Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 25:20 dla miejscowych.

Początek drugiego seta był dość równy, a podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka w pewnym momencie prowadzili nawet 12:11. Drużyna z Bydgoszczy zdobyła od tego momentu siedem punktów z rzędu i wygrywała 18:12. Świdniczanie nie potrafili już nawiązać wyrównanej walki z gospodarzami i w efekcie zostali rozbici w tej części gry 25:15.

Odsłona numer trzy okazała się zarazem ostatnią. Bydgoski zespól od samego początku dominował na boisku (9:4, 15:18, 21:13), narzucając Avii swój styl gry. Miejscowi wygrali ostatecznie trzecią partię 25:18 i cały mecz 3:0. Zwycięstwo skuteczną kiwką zakończył słowacki rozgrywający Michał Masny, który otrzymał także statuetkę MVP spotkania.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - Polski Cukier MKS Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:15, 25:18)

Visla: Marcyniak 7, Galabov 14, Kaźmierczak 8, Kwasigroch 3, Wierzbicki 13, Bonisławski (libero), Masny 2 oraz Gutkowski 2. Trener: Marcin Ogonowski

Avia: Guz 7, Machowicz 10, Walawender 2, Obermeler 5, Toma 6, Kalinowski 7, Kuś (libero). Trener: Witold Chwastyniak