Siatkarze ze Świdnika przegrali niespodziewanie wyjazdowe starcie z ekipą AZS AGH Kraków

szupti
MKS Avia Świdnik zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi, mając na koncie 24 pkt MKS Avia Świdnik
MKS Avia Świdnik przegrał na wyjeździe z ekipą AZS AGH Kraków 1:3, w meczu 11. kolejki Tauron 1. Ligi. Krakowianie przerwali tym samym serię czterech zwycięstw z rzędu świdniczan na zapleczu PlusLigi.

Gospodarze rozegrali bardzo dobre spotkanie przeciwko wiceliderowi ligowej tabeli ze Świdnika. Krakowianie pozwolili Avii wygrać tylko premierową odsłonę starcia. Nagroda MVP powędrowała do rąk Marcina Krawieckiego, rozgrywającego zespołu AZS AGH.

Po wygraniu pierwszej partii wydawało się, że podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka pójdą za ciosem i pewnie zainkasują komplet punktów w Krakowie. Miejscowi jednak nie poddali się, rozbili świdniczan w kolejnym secie 25:15, doprowadzając do remisu w całym meczu 1:1.

Z kolei set numer trzy od pierwszej do ostatniej akcji był bardzo zacięty. Żadnej z ekip nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej (11:11, 20:20). W końcowej fazie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z grodu Kraka, zwyciężając 25:23.

Krakowianie w kolejnej partii szybko wypracowali kilkupunktową przewagę. Bardzo dobrze zagrywał Łukasz Rymarsko, ale drużyna z lotniczego miasta starała się dotrzymać kroku rywalom (10:12). Druga część tego seta należała już jednak do ekipy AZS AGH. Gospodarze pewnie prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając ostatnią partię 25:21 i cały mecz 3:1, dopisując do swojego konta bardzo cenne trzy punkty.

AZS AGH Kraków – MKS Avia Świdnik 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:21)

AGH: Janusz 3, Gomułka 22, Borkowski 13, Krawiecki 2, Miniak 7, Tokajuk 6, Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Kraut, Rymarski 5, Komar, Zawadzki 2. Trener: Andrzej Kubacki

Avia: Łysikowski 8, Kosiba 21, Siwicki 7, Rećko 17, Toma 1, Matula 3, Guz (libero) oraz Machowicz, Walawender, Obermeler 3, Walczak 3, Błądziński 3. Trener: Witold Chwastyniak