Siatkówka: Avia Świdnik pokonała Karpaty Krosno i jest w finale fazy play-off

Siatkarze drugoligowej Avii Świdnik w tym sezonie wygrywają wszystkie mecze. We wtorek, podopieczni Marcina Jarosza pokonali na wyjeździe Karpaty Krosno w trzecim meczu pierwszej rundy fazy play-off 3:2 (22:25. 25:22, 25:22, 24:26, 16:14). Avia w rywalizacji do trzech zwycięstw pokonała Karpaty 3:0 i awansowała do finału play-off.

Świdniczanie w Krośnie musieli się ostro napracować. Pierwszego seta wygrali miejscowi 25:22, ale w kolejnych dwóch partiach Avia wygrała 25:22. Czwarty set to zacięta walka, ale końcówka należała do Karpat, które zwyciężyły 26:24. O wszystkim decydował więc tai-brek, w którym lepsi okazali się przyjezdni.

Avia czeka teraz swojego finałowego przeciwnika. Będzie nim zwycięzca rywalizacji pomiędzy AZS AGH Kraków, a Wisłokiem Strzyżów. Krakowianie po dwóch wygranych na własnym parkiecie prowadzą 2:0. Trzeci mecz (10 kwietnia) i ewentualnie czwarty odbędzie się w Strzyżowie.