Siatkówka: Avia Świdnik przegrała przed własną publicznością z Pekpolem Ostrołęka

Siatkarze pierwszoligowej Avii Świdnik przegrali bardzo ważny mecz. Podopieczni Marcina Jarosza walczący o awans do czołowej ósemki ulegli przed własną publicznością Pekpolowi Ostrołęka. Świdniczanie prowadzili już 2:0 w setach, ale trzy ostatnie partie padły łupem gości.

Pierwsze dwa sety należały do miejscowych. Gdy wydawało się, że Avia jest bliska trzech punktów, Pekpol wziął się do roboty. Pewnie wygrał trzecią odsłonę spotkania, a w czwartej wręcz zdeklasował gospodarzy. Także tie-break należał do zespołu z Ostrołęki, która jest bliska awansu do fazy play-off. Świdniczanie wywalczyli jeden punkt, ale wszyscy liczyli na znacznie więcej.

Avia Świdnik – Pekpol Ostrołęka 2:3 (25:18, 25:16, 20:25, 10:25, 6:15)
Avia : Gonciarz, Peszko, Szaniawski, Pawłowski, Guz, Stępień, Głód (libero) oraz Misztal, Zalewski, Kołodziejczyk
Energa Pekpol: Obrębski, Jacyszyn, Szczygielski, Kowalczyk, Białek, Owczarz, Krzywiecki (libero) oraz Przybylski, Wierzbicki, Pietkiewicz, Boruch